Θέμα: ΛΑΔΑΔΕΣ...
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 14-10-08, 23:52
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Λαδοκουβεντες

Διάβασα όλες τις απόψεις μέχρι τωρα σχετικά με τα λάδια και τελικά συμπεραίνω οτι παμε να βγάλουμε όλοι μας το μελός του club dasmania <τρελό> η <ανταγωνιστή λαδεμπορα>.Αναγκαστικά ενα απο τα δυο πρέπει να ειναι επειδή είχε το θάρρος να πει δημόσια την εμπειρία του, χωρίς να κατονομάσει άμεσα κάποιον.Τουλάχιστον προς ώρας.
Δεν υπερασπίζομαι το μέλος dasmania ουτε πάω να κατηγορήσω τον λαδεμπορα.
Κανέναν απο τους δυο δεν γνωρίζω.
Εγω γνωρίζω οτι ολοι μας είμαστε καταναλωτές και δεν μπορώ να καταλάβω γιατι κάνεις δεν μπήκε στον κόπο να εξηγήσει το γεγονός που συνέβη στον κινητήρα του μέλους dasmania, εκτός και αν πιστεύετε οτι μας δουλεύει,τουλάχιστον αυτο φενετε από αυτά που γράψανε πόλοι.
Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατι πρέπει να αποτελεί τεκμήριο τιμιότητας για μια επιχείριση το οτι εχει πολλά μαγαζιά.Δεν λεω για τον συγκεκριμένο μιλάω γενικά.
Ειναι λίγες οι φορές οπου <ξεσκεπαστηκαν> και απο εισαγγελικές έρευνες και απο τηλεοπτικές εκπομπές (Αποδείξεις Ευαγγελάτου) μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων που μας πουλάνε Παραμυθιά???
Και πόσα άλλα εχω ακούσει απο οικογενειακά μου πρόσωπα που ειναι στην εισαγγελία.Πάρα πολλά.
Πιστεύω οτι πρέπει οταν έχουμε κάποια ένδειξη για νοθεία να ενημερώνουμε και τους άλλους γυρομας αλλιώς δεν έχουν νόημα οι συνομιλίες μας.
Δηλαδή τι να το κάνω εγώ να συζητάμε για το καλύτερο λάστιχο,τον καλύτερο κινητήρα,τις ακριβές ζάντες, η το καλύτερο αμορτισέρ και να πηγαίνουμε να τα αγοράζουμε απο ασυνείδητους που πουλάνε σκάρτα και μετά να σκοτώνεσαι!

Ετσι λοιπόν <βαριές κουβέντες> που γράψανε κάποιοι οτι είπε το μέλος dasmania ,καμία φόρα μπορεί να είναι και η <σιωπή> όλων αυτών που δεν μπορούν να ακούνε <αληθινές κουβέντες>

Ελπίζω να προβληματιστούμε όλοι λίγο πάρα πάνω

Ε36 cabrio 318i
Όταν οι άλλοι πάνε με τις πάντες, εγω εύχομαι να πηγαίνω ίσια...
Απάντηση με παράθεση