Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1435  
Παλιά 01-01-18, 23:47
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Πρώτα από όλα καλή χρονιά να έχουμε...

Κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει καμία διαφορά με την αδήλωτη μετατροπή για τον εξής απλό λόγο: Όταν το όχημα είναι παραποιημένο ή δεν είναι δηλωμένο ή είναι υποκυβισμένο ή οτιδήποτε άλλο παρόμοιο, δεν είναι αξιόπιστο.

Θέλουμε δεν θέλουμε, η μοναδική αρχή που πιστοποιεί ότι το αυτοκίνητο είναι αυτό που βλέπουμε είναι το κράτος με την άδεια κυκλοφορίας. Τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε... Ποιός θα πιστοποιήσει ότι το όχημα είναι έτσι όπως τιτλοφορείτε? Ότι δεν είναι μαϊμουδιασμένο με χίλιους διαφορετικούς τρόπους? Το συνεργείο του, το συνεργείο σου ή η αντιπροσωπεία -που φυσικά δεν το κάνει-?? Ποιός και με τι πιστοποιήσεις?

Αυτός είναι ο λόγος που η επίσημη BMW δεν δίνει χαρτιά (και καλά κάνει κατά τη γνώμη μου). Θα έπρεπε να υπάρχει TUV ώστε να περνάει πιστοποίηση μία μετατροπή? Ναι, αλλά δεν υπάρχει... Τέλος!

Και επειδή λέμε για τα ανασφάλιστα, να έχουμε κατά νου ότι η ασφάλεια δεν θα ασχοληθεί με τον προφυλλακτήρα και το φανάρι -που θα πληρώσει-. Αν όμως το καγκούρι στείλει κανέναν στον άλλο κόσμο, τότε θα έρθει το δράμα... γιατί η ασφάλεια δεν θα πληρώσει 300Κ~1Μ χωρίς να τσεκάρει τα δεδομένα. Και επειδή δεν είναι βλάκες, το πρώτο που θα κοιτάξει θα είνα αυτό. Επίσης το καγκούρι θα πρέπει να εξηγήσει και στο ποινικό σκέλος γιατί οδηγούσε αυτό που οδηγούσε και τότε η ποινή δεν θα τυπική (χάδι με αναστολή), αλλά θα κινδυνέψει πραγματικά. Και αυτά θα συμβούν είτε φταίει, είτε όχι...

Και επειδή όλοι έχουμε περάσει κάποτε από του χάρου, ή της τύχης τα δόντια, καταλαβαίνουμε ότι στραβές γίνονται ακόμα και ο καλύτερος να είσαι. Οπότε εγώ προσωπικά ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ δεν θα ρίσκαρα το μέλλον των παιδιών μου...
Απάντηση με παράθεση