Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 04-11-15, 16:50
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AGRiOGATOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξερω τι να σου πω, αλλα το καπακι πως κανει αμεσως μπαμ; αμα ηταν εμφανης με τη μια για ποιο λογο να το στειλεις για πρεσαρισμα, δεν υπαρχει περιπτωση να χει εσωτερικα κάπου ρωγμη; να μ φαει το μοτερ δεν το νομιζω γτ μου ειπε ουτως η αλλως να το παρω κ μηχανη αμα βαλω θα την παω εγω. αμα δεν ειναι η φλαντζα δεν ειναι το καπακι τι στην ευχη ειναι; Εσυ τι προτεινεις δλδ να στειλω το καπακι στο ρεκτιφιε κ αν ειναι να αλλαξω μονο αυτο;
Aδερφέ,εγώ προτείνω να εξοφλήσεις τον κύριο για το λύσιμο,να πάρεις το αυτοκίνητο με έναν γερανό και να το πας σε έναν σοβαρό μάστορα.Λοιπόν,ένα καπάκι,κεφαλάρι όπως θες πες το,όταν έχει ρήγμα,τα νερά που εισέρχονται στο θάλαμο καύσης ''ξεπλένουν'' την καρβουνίλα που υπάρχει πάνω στο έμβολο και στις βαλβίδες-χώρο καύσης.Με απλά ελληνικά ο κύλινδρος που έχει πρόβλημα είναι πιο ''καθαρός'' από τους υπόλοιπους όσον αφορά τα κατάλοιπα.Η καμμένη φλάντζα δεν έχει ρήγμα αλλά μαυρίλα πάνω στο δαχτυλίδι του εκάστοτε κυλίνδρου.Για αυτό και δεν σφραγίζει ώστε να έχεις συμπίεση ή στεγανότητα υγρών κλπ.Το μπλοκ πες στους έξυπνους που μάλλον θα το μέτρησαν με ρίγα σαν μπακαλόγατοι που είναι,είναι ΜΑΝΤΕΜΕΝΙΟ.Πάρε το αμάξι απο εκεί...
Απάντηση με παράθεση