Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 22-03-12, 02:29
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Χαχαχαχα, ευτυχώς που το είδα έστω και τώρα. Κοιτούσα το θέμα και λέω "καλά πότε το έγραψα εγώ αυτό;" Αλλα μετά μου έκοψε ! Πραγματικά ευχαριστώ πολύ για τις περιγραφές ! Θα συμφωνήσω πλήρως. Βρέθηκα εκεί για διακοπές προ διετίας το καλοκαίρι, 15 ημέρες, πολύ πιο βόρεια, στο Τρόμσο, και πραγματικά ήταν μαγικά, και οι άνθρωποι πολύ πιο ανοιχτοί απο ότι μας περιγράφουν εδώ ως στερεότυπο.

Μαθαίνω σκανδιναβικά εδώ και 2 μήνες γιατί έχω σκοπό να βρώ εκεί δουλειά στις πετρελαικές τις βόρειας θάλασσας που ζητάνε αρκετά την ειδικότητα μου. (Γεωτεχνικός-Περιβαλλοντολόγος και τώρα κάνω το master μου στην Ενέργεια σε Αγγλικό πανεπιστήμιο). Εχω ήδη στείλει βιογραφικά να με πάρουν ως graduate και σταυρώνω δάχτυλα, αλλιώς θα πάω εκεί πόρτα πόρτα. Θα το κυνηγήσω όσο δεν πάει. Οι συνθήκες ζωής δε χωράνε στο μυαλό της Ελληνικής καθημερινής μας πραγματικότητας. Το αυτοκίνητο έχω σκοπό να το πάρω μαζί. Θα γεράσω μαζί του γιατί το αγαπάω !

Εδώ δεν υπάρχει περίπτωση, Γερμανία δεν πάω απο επιλογή, η Αγγλία είναι νέκρα απο νέες δουλειές, η Αυστραλία είναι μακρυά οπότε το θεωρώ κάτι παραπάνω απο ιδανικό.

Υ.Γ : Καλά οι γυναίκες... ΖΗΜΙΑ. Και μόνο που σκέφτομαι τι διάολο έβλεπα... Και λές σε ευχαριστώ Θεε μου που με έκανες μελαχρινό !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Veldrin : 22-03-12 στις 02:34
Απάντηση με παράθεση