Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 18-10-09, 14:42
Το avatar του χρήστη antonis7_10
antonis7_10 Ο χρήστης antonis7_10 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2007
Μηνύματα: 143
antonis7_10 is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από veliopou Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν το θέμα rft και ανάρτησης το έχω ψάξει πολύ καλύτερα από όσο νομίζεις. Μάλιστα στον προηγούμενο άσσο, που είχα είχα κάνει αυτή τη μετατροπή απο rft σε συμβατικά. το αμάξι στις γρήγορες στροφές από τρένο που ήταν (116 dynamic) είχε γίνει βάρκα.
Έγώ προσωπικά σε αμάξι BMW με rft δεν τα ξαναβγάζω για να βάλω συμβατικά. Το ίδιο θέμα το έχουν περιγράψει και άλλα παιδιά εδώ μέσα, αν κάνεις ένα search θα το δεις.
Τώρα αν το λάστιχο είναι βαρύτερο και άλλα τέτοια, εμένα προσωπικά δεν μου λέει τίποτα, γιατί δεν κατεβαίνω σε αγώνες για να γράψω χρόνους. Εμένα με ενδιαφέρει να μην χάσω το στήσιμο του αμαξιού μου έτσι όπως είναι από το εργοστάσιο. Και με τα συμβατικά το χάνεις.
+100%

Αν είναι να αλλάξω ανάρτηση, ελατήρια κτλ μονο και μονο για να βάλω συμβατικά να μου λείπει...
Που λεέι ο λόγος στην τελική θα περιμένω να φθαρούν τα αμορτισερ και τότε μπορεί να κάνω την κίνηση....
Αν βεβαια μέχρι τότε τα run flat παραμένουν τα ίδια σε τεχνολογια και δεν έχουν βγει καλύτερα.
Αποψη μου είναι οτι η BMW μας εριξε σε αυτό το θέμα. Θα προτιμούσα από την αρχη ένα αυτοκίνητο στημένο με συμβατικά ελαστικά και όχι run flat....πλέον όμως τα χρήματα που πρέπει να διαθέσω για να αλλάξω τα πάντα και να βάλω συμβατικά είναι πολλά και δεν συμφερει.....

Απορία....τα παιδιά που έχουν την 3αρα και έχουν βάλει συμβατικά ελαστικά μήπως έχουν την Μ αναρτηση και 17 ελαστικά....γιατι ρε παιδία στην 1 με την συμβατική ανάρτηση και με 16αρια το αμαξι τι να κάνουμε είναι βάρκα....
Απάντηση με παράθεση