Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 25-04-05, 13:02
Το avatar του χρήστη moutraklas
moutraklas Ο χρήστης moutraklas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2005
Μηνύματα: 490
moutraklas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M-POWERfanatic
Διαφωνω φιλε μου Τασο σε αυτα που λες...απο αυτα που εγω γνωριζω δηλαδη,μπορεις να πας γερμανια να βγαλεις πινακιδες zoll να το φερεις το αμαξακι ελλαδα και να μην το εκτελονισεις ποτε απλα να το χρησιμοποιησεις για ανταλλακτικα.....η να το φορτωσεις σε φορτηγο χωρις πινακιδες χωρις τπτ και να δηλωθει οτι ερχεται για ανταλακτικα....αυτα μεσα σε χωρες κρατη της ευρωπαικης ενωσης εννοειται....
Στέλιο, αν όντως έιναι έτσι και το ξέρεις σίγουρα θέλω να με ενημερώσεις. Εγώ πάντως τα λέω αυτά 1. γιατί πριν 15 μέρες επικοινώνησα με τη Διεύθυνση Τελωνείων για ακριβώς αυτό το λόγο (αν κατεβαίνουν ως ανταλλακτικά-λαμαρίνες εκτελωνίζονται?) και η απάντηση ήταν "αν είναι ολόκληρο αυτοκίνητο, έστω και τρακαρισμένο, ναι" και 2. γιατί μίλησα με γνωστό γνωστού τελωνειακό και μου έιπε ακριβώς το ίδιο, δίνοντας μου επιπλέον και την πληροφορία σχετικά με την απαγόρεψη της εισόδου κομμένων κουφαριών - γι αυτό και στο σημείο αυτό είμαι επιφυλακτικός, όπως έιπα ήδη.) Αν ξέρεις πάντως για κάποια διαδικασία συγκεκριμένη και είσαι βέβαιος, θέλω να μου πεις. (περιμένω pm, thanx!)
__________________
Tasos

ABS
Anti Bangle System

E30 ///M3 blinks the eye...: “Take this steering wheel and I will show you what sports motoring and genuine driving passion can really be!
Απάντηση με παράθεση