Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 24-10-15, 12:04
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα ομάδα. Διάφορους θορύβους ακούω όταν είμαι κυρίως σε δρόμους τραχύς η όταν πέφτω σε λακούβες. Κάποιοι νομίζω οτι προέρχονται απο το ταμπλό άλλοι απο την ηλιοροφή άλλοι απο τις πόρτες και γενικά εχω αρκετό θόρυβο μεςα στην καμπίνα. Πιστεύω οτι όλοι μας με τα 46 άρια κουπέ έχουμε παρόμοιο πρόβλημα. Μπορεί να γίνει κάτι για να το φτιάξω αυτο? επίσης ακούω πολυ θόρυβο που προέρχεται απο το πισω μέρος σαν να μην ειναι κάτι σφραγισμένο καλα.Ειναι πολυ σπαστικό όλο αυτο. Ευχαριστώ.
γεράσανε Σπύρο τα κακόμοιρα,τι να σου κάνουν?Στο ταμπλώ ο θόρυβος συνήθως προέρχεται από σπασμένα κλιπς στα διακοσμητικά τριμ.Στις πόρτες επίσης βρήκα στο δικό μου σπασμένα κλιπς στα τριμ των πίσω θυρών(sedan).O μεγάλος θόρυβος και εντελώς σπαστικός όμως είναι από τα λάστιχα στις πόρτες...Δοκίμασα μια φορά και έβαλα σπρέι σιλικόνης αλλά 1ον μαζεύει όλη τη σκόνη και 2ον γλιτσιάζει τόσο πολύ το λάστιχο που μακροπρόθεσμα πιστεύω πως κάνει μόνο ζημιά.Οπότε δεν ξαναέβαλα ποτέ σιλικόνη.Δοκίμασα ένα προιόν της sonax για τα λάστιχα αλλά δεν έχει αποτέλεσμα παρα για 2-3 μέρες.Το καλό είναι ότι δεν επηρεάζει το λάστιχο καθόλου αλλά σύμφωνα με τις οδηγίες δεν είναι για συχνή χρήση.Από το πίσω μέρος για την ώρα δεν έχω θόρυβο,σφύριγμα ή οτιδήποτε άλλο.
Απάντηση με παράθεση