Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 15-03-17, 13:34
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από geo Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα. Το γνωστο προβλημα με τον διακοπτη των Ε36. Εδω και καμποσα χρονια, καποιες φορες το κλεδι γυρνουσε "τρελα" αλλα εφτιαχνε αμεσως. Την προηγουμενη βδομαδα ομως τελικα παρεδωσε πνευμα αφηνοντας τον διακοπτη στο on με τα λαμπακια αναμμενα και το κλειδι να μπαινοβγαινει χωρις να γυρναει.

Στην αντιπροσωπεια μας ειπαν για παραγγελια κλειδαριας απο Γερμανια ωστε να λειτουργει με τα ηδη υπαρχοντα κλειδια, οπως και εγινε εντελει και αναμενουμε. Σε ερωτηση μου αν γινεται να αλλαχθει μονο ο μυλος της κλειδαριας και να εχουμε 2 κλειδια πλεον, δηλαδη αυτο που υπαρχει για να ξεκλειδωνουμε και ενα καινουργιο για τη μιζα, μου αποκριθηκαν αρνητικα "λογω υπαρξης immobilizer". Εγω παντως ξερω οτι αυτο γινεται σε αλλα αυτοκινητα και οτι τα κλειδια προγραμματιζονται στην Ελλαδα.

Το ερωτημα λοιπον ειναι αν οντως μας δουλεψανε στην αντιπροσωπεια ή αν τελικα επρεπε να ακολουθηθει αυτη η διαδικασια και αδικα τα κατηγορουμε τα παιδια.

Υ.Γ Το αυτοκινητο ανηκει στον πατερα μου, ο οποιος ειναι ενας κολλημενος μεσηλικας που νομιζει οτι μονο στην αντιπροσωπεια γινεται "σωστη" δουλεια και πηγαινει ακομα το 20ετιας Ε36 εκει να του βαζουν κωλοδαχτυλο. Αν ηταν στο χερι μου ουτε αποξω... Να φανταστειτε οτι ουτε αμαξι εξυπηρετησης δεν του εχουν δωσει. Στον Νταγκουνακη ολα αυτα.
Ολα γίνονται..
Ο πατέρας σου όμως έκανε την ορθότερη ασφαλέστερη και ξεκούραστη επιλογή..
Και εξηγώ..
Αν ψάξεις θα βρείς περισσότερες απο 4 περιπτώσεις που κάποιος πήγε να λύσει τον μύλο
και να τον δορθώσει, ή να τον αντικαταστήσει με και να αλλάξει ελλατήρια για να ταιριάζει το κλειδί, και μετά έτρεχε και το ξαναφτιαχνε και το ξαναφτιαχνε...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση