Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 12-01-09, 18:45
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
μετά από 40000κμ...

...για την ακρίβεια 41480 τηλ. από τη γυναίκα...λάστιχο...φτου! πάω το αμάξι στο βενζινάδικο και,δε φουσκώνει καν! έχει σκιστεί από μέσα και είναι άχρηστο...αρχίζω να ψάχνω σαββατιάτικα για λάστιχα το λοιπόν...τζίφος παντού!!! όλοι με παραγγελία για "ραν φλάτ"....με τα πολλά ρωτώντας φτάνω και στο παλιό μου μάστορα και στο διπλανό λαστιχά...ακολουθεί εξαγωγή τροχού και ...φρίκη! το λάστιχο σκισμένο εσωτερικά του τροχού,και τα μεταλλικά "λινά" να εξέχουν απειλητικά...ευκαιρίας δοθείσης,παρατηρώ το λάστιχο σε σύγκριση με ένα "συμβατικό":σκληρό στα πλαινά (με το βάρος μου όμως υποχωρούσε αισθητά...τι φορτίο θα κρατούσε άραγε στην Ε.Ο. άραγε; )
ακολουθεί διάλογος...:
--μάστορά μου τι κάνουμε;
(τηλεφωνεί)
-τώρα τίποτα...από βδομάδα να παραγγείλω...
--έχω ταξίδι να κάνω όμως...και όπως φαίνεται δεν κινείται κάν...(μου αρέσει που λένε θα αντέξει το ραν φλατ 80-100 κμ...ναι,καλά...δεν άντεξε ούτε 30 χιλιόμετρα λέμε..)
-να βάλουμε 2 μεταχείρω συμβατικά τότε να κάνεις τη δουλειά σου,και να παραγγείλω 4άδα ραν φλατ;(ψάχνει,και βρίσκει 4 CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 2 κάπως έτσι...)
--κατάσταση;
-για 1-1,5χρόνο έχεις λάστιχα...
--πέρνα τα να φύγω...(πληρώνω,φεύγω...)

Κύριοι,άλλο αμάξι πήρα...όχι τόσο σε άνεση,μη γελιόμαστε είναι "τάβλα" ακόμα και με τα συμβατικά...αλλά από τιμόνι και αίσθηση είναι αυτό που είναι:άμεσο και κάνει αυτό που του λές..στρίβεις με "όσα" και φρενάρεις ακόμα και οριακά...ABS? χαχαχα! έχω κάνα 2 μέρες να το νιώσω να επεμβαίνει...
όπως καταλαβαίνετε η επόμενη κίνηση είναι μια ρεζέρβα (αν βρώ στενή) ή κιτάκι και τέλος με το μύθο των ραν φλατ...
και επειδή επισυνάπτω το ελαστικό...
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg pirellirunflatsucks.jpg (289,7 KB, 56 εμφανίσεις)
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nassosbmw1 : 12-01-09 στις 18:52
Απάντηση με παράθεση