Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 21-10-15, 15:27
gogos523 Ο χρήστης gogos523 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2011
Μηνύματα: 85
gogos523 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ σχετικά τα ζορίζω στις στροφές και είναι πολύ βεντούζα στο στεγνό οδόστρωμα, με εξίσου καλά χαρακτηριστικά - αναλογικά - στο βρεγμένο. Εκεί που έχω πάθει πλάκα, είναι στο φρενάρισμα σε βρεγμένο δρόμο, με το ABS να μην ενεργοποιείται καθόλου και το λάστιχο να κολλάει στο οδόστρωμα! !

Από θόρυβο είναι ΟΚ, αν και ποτέ δεν με ένοιαζε.. ..το κράτημα μετράει για μένα αρχικά και η διάρκεια ζωής μετά.... Μαλακή γόμα έχει και δεν ακούγεται πολύ...

Μην ξεχνάς ότι όλα τα ελαστικά έχουν όρια και το "τέζα" να το δοκιμάζεις στην πίστα και όχι στο δημόσιο δρόμο. . .

Για μένα, δεν τίθεται θέμα επιλογής στην κατηγορία Value for money ελαστικού, το Hankook Ventus S1 Evo 2 είναι νικητής. .....

ΥΓ : Αναφέρομαι στο συγκεκριμένο Hankook και μόνο, που έχω δοκιμάσει. Σε 2 βδομάδες που θα βάλω τα χειμερινά ελαστικά, πάλι Hankook παρήγγειλα, τα iCept winter Evo 2 W320, θα μπορώ να σχηματίσω γνώμη και γιαυτό τον Μάρτιο που θα τα βγάλω.. ...
Σε ευχαριστω πολύ. Έχουν δηλαδή τις ίδιες επιδόσεις σαν τα δικά μου στο Ε60 (Goodyear eagle Asymmetric F1). Με το "τεζα " εννοούσα να μπει στις στροφές το αμάξι ελάχιστα ποιο γρήγορα. Όχι να κάνουμε τον δρόμο πίστα.
Απάντηση με παράθεση