Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 18-01-09, 21:20
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 318 M-PACK Εμφάνιση μηνυμάτων
θα κανω αυτο που ειπες για το "αραχνιασμα" καθε φορα πριν το κουκουλωσω θα περναω ενα χερι το αμαξι με ξεσκονοπανο η με κατι παρομοιο για να φυγουν τα χοντραδια της σκονης ! πιο πολυ με φοβιζει η υγρασια που μου ειπαν, αλλα θελω να πιστευω οτι ανα 5 μερες που το κινω,στην χειροτερη περιπτωση,δεν θα εχω προβλημα !

να σαι καλα !
Προσοχή στο ξεσκόνισμα, αν έχει σκόνη και τη "πάρεις" με το ξεσκονόπανο σέρνοντας μπορεί εύκολα στο μαύρο χρώμα να δείς αράχνες! (το μόνιμο άγχος μου οι αράχνες... μετά απο 2 μαύρα αυτοκίνητα).
Υγρασία τώρα. Αν είναι εκτός γκαράζ τότε πολύ εύκολα η υγρασία περνάει και απο μέσα. Απλά ξεσκεπάζεις και αφήνεις απλωμένη τη κουκούλα να στεγνώσει διπλώνοντας μισή μισή πάνω στο αμάξι για να φύγει η υγρασία. Το ίδιο και μετά τη βροχή. Αν έχει ήλιο καλύτερα, αν δεν έχει ξεσκεπάζεις και απλώνεις σε κανένα σκοινί για πιο γρήγορο στέγνωμα.
Πάντως κάποιες φορές που την άφησα πάνω στο αμάξι μετά απο βροχή για λίγες μέρες δεν έπαθε τίποτα.
Φυσικά αν βρέχει ή αν το αμάξι είναι λερωμένο - λασπωμένο, δε το σκεπάζουμε γιατί και η κουκούλα θα γίνει χάλια, οπότε πώς θα τη βάλουμε πάλι σε καθαρό! Και θα γεμίσει αράχνες γρήγορότερα
Απάντηση με παράθεση