Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #93  
Παλιά 07-01-18, 10:46
Το avatar του χρήστη jimmakoss E30
jimmakoss E30 Ο χρήστης jimmakoss E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-01-2008
Μηνύματα: 105
jimmakoss E30 is an unknown quantity at this point
Ναι ολα αυτα βεβαιωνονται στο ΚΤΕΟ. Αυτο που λεω ειναι οτι εαν εχεις το χαρτι του ΚΤΕΟ που λεει οτι εισαι οκ να κυκλοφορεις τοτε καποιος δεν εκανε καλα την δουλεια του και δεν ειναι στην αρμοδιοτητα σου να τα γνωριζεις ολα αυτα. Υπαρχουν εταιριες που πουλανε μεταχειρισμενα αμαξια με αλλα μοτερ που πωλουνται σαν καινουργια. Οταν λοιπον εισαι ανυποψιαστος και το αγορασεις και βρεθεις με αμαξι που εχει κλεμμενο μοτερ πως μπορεις να βγεις καθαρος..?

Αυτα γινονται ακομα και σημερα υπαρχουν πολλοι που την εχουν πατησει ετσι (στα μηχανακια πολυ περισσοτερο) και αν το παρεις λογικα το ΚΤΕΟ ειναι το αρμοδιο τμημα που σου επιτρεπει να κυκλοφορεις το νομιμο αμαξι σου. Γι αυτο περνας και καθε 2 χρονια ΚΤΕΟ, για να βεβαιωνονται τετοιες τυχον παραβασεις. Και δεν ειναι αναγκαστικο να εχεις υπερκυβισμενο αμαξι για να εισαι παρανομος. Το ιδιο ειναι και με τις τουρμπινες, με μοτερ ιδιου η και χαμηλοτερου κυβισμου, και γενικα οτι ειναι εκτος προδιαγραφων κατασκευαστη.

Δλδ εαν η υποθεση εφτανε δικαστηριο και αν επαιζα τον ρολο του μλκ, θα μπορουσα να υποστηριξω οτι δν ειχα ιδεα για ολα αυτα και πως το χαρτι του κτεο λεει οτι το οχημα ειναι νομιμο. Και εδω ειναι ενα σημειο που ενας νομος ερχεται σε αντιδιαστολη με 10 αλλους και τρεχα γυρευε. Δεν λεω δλδ οτι εχω ολους του νομους με το μερος μου η οτι θα δικαιωνομουν απαραιτητα, αλλα σιγουρα εχω εναν. Ο δικαστης κρινει αν λες παπαριες και βγαζει αποφαση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jimmakoss E30 : 07-01-18 στις 10:49
Απάντηση με παράθεση