Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #99  
Παλιά 08-01-18, 16:33
Το avatar του χρήστη jimmakoss E30
jimmakoss E30 Ο χρήστης jimmakoss E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-01-2008
Μηνύματα: 105
jimmakoss E30 is an unknown quantity at this point
Το χαρτι του ΚΤΕΟ ειναι επισημο εγγραφο και λαμβανεται σοβαρα υποψιν στο δικαστηριο. Αν εγω δλδ αγορασα το αυτοκινητο στις 01/06 και ο τεχνικος ελεγχος εγινε στις 01/05 τοτε ολα αυτα που λες ειναι ακυρα. Πως αλλαξα εγω μοτερ αν δεν ειχα το αμαξι???

Με τα "μπορει" και τα "αν" ομως, δεν βγαζει αποφαση ο δικαστης και αυτο ειναι STANDARD. Αυτο που κοιταει ειναι χαρτια.. Αυτο που θα γινοταν μονο ειναι να εξεταστει το βιβλιο service να βρεθει ο τελευταιος μηχανικος, να ελεγχθει στα βιβλια, στα τιμολογια,στις ημερομηνιες εισοδων/εξοδων αυτοκινητων και να βρεθει εκει οτι εγω αλλαξα μοτερ... Σε καθε περιπτωση πρεπει να ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ νομικα και ΕΓΓΡΑΦΩΣ. Ουτε καμερες ουτε μπορει ουτε αν. Εαν δεν βρεθει, τοτε τι να πει ο δικαστης? "Σε κοβω οτι εχεις αλλαξει μοτερ επειδη φορας σκουλαρικι"? Αυτα ειναι μια τυπικες διαδικασιες. Ολα αυτα τα ρωτησα δεν τα λεω ετσι... Και ο λογος που τα ρωτησα ειναι γιατι ακουσα την μερια που μου λεγε να προσεχω (και πολυ σωστα μαλιστα και σας ευχαριστω και παλι) γτ οντως θα μπορουσα να εχω βρεθει εκτεθειμενος απο πραγματα που δεν μου πηγαιναν στο μυαλο. Το μοτερ το παλιο υπηρχε για να μπει προχειρα αλλα δεν θα σκεφτομουν να το βαλω αν δεν ηξερα οτι μπορει να μπλεξω απο πραγματογνωμονα... (ο οποιος δεν ηρθε και ποτε ετσι??)

Παιδια, ολες οι ασφαλιστικες ειναι υποχρεωμενες να καλυψουν τον πελατη τους ως προς τα θυματα. Και αναλογως τον πελατη θα κοιταξουν αν συμφερει να τον κρατησουν ως πελατη και να καλυψουν μερος της ζημιας ΤΟΥ. Αν οχι εννοειται τον τρεχουν για να παρουν και τα λεφτα που θα διναν σε μενα.

Ανεφερα και σε προηγουμενο post οτι μου προσφερανε 3000ε απο την ασφαλιστικη τα οποια αρνηθηκα. Εαν δεν προσφερανε συμβιβασμο, στα δικαστηρια θα πηγαινε η allianz vs μινεττα εφοσον ΔΕΝ ειναι στην ευχερεια της καθε ασφαλιστικης ν καλυψει καποιον που ειναι ανασφαλιστος την ωρα του ατυχηματος λογω μεθης. Ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ να τον καλυψει και μετα να κινηθει νομικα για να παρει τα λεφτα της. Και εφοσον η τροχαια εγραψε στο δελτιο συμβαντος, υπαιτιοτητα 100% η allianz οσο κολοσσος σαν εταιρια κι αν ειναι δεν θα μπορουσε να γλιτωσει σε οποιαδηποτε περιπτωση να μου καταβαλλει τις ζημιες.

Ελπιζω να σε καλυψα σ αυτο το κομματι. Το ΚΤΕΟ δεν διαφωνω μαζι σου και δεν λεω οτι θα σωνομουν επειδη ειχα προσφατο ΚΤΕΟ αλλα οπως και να το κανεις ειναι χαρτι που δειχνει νομιμοτητα και αναγκαζεσαι να το προσκομισεις. ΚΤΕΟ, αδεια, ασφαλεια, διπλωμα, νηφαλιοτητα, και αρνητικη υπαιτιοτητα ειναι οπλα σε δικαστηριο για τροχαιο.
Απάντηση με παράθεση