Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 19-01-17, 18:07
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
εγω θα πω κατι αλλο....ειτε το 8βαλβιδο ειτε το 16βαλβιδο αυτα τα μοτερ ειναι λιγοψυχα με μικρες ιπποδυναμεις αργες επιταχυνσεις και βαρυ σκαφος.σαν μοτερ το 8βαλβιδο θεωρειται αξιοπιστο και απο την αλλη το 16βαλβιδο λιγο πιο συγχρονο και ισως λιγο πιο οικονομικο λογο βαλβετρονικ.απο θεμα επιδοσεων δεν μπορω να απαντησω γτ δεν εχω οδηγησει ποτε το 8βαλβιδο αλλα απο οσο ξερω οι τελικες ταχυτητες ειναι κοντα με ισως μια μικρη υπεροχη στο βαλβετρονικ λογο πιο φρεσκου κινητηρα.το μονο που θα πω ειναι οτι οδηγησα προσφατα ενα 316 αλλα με το 1600 μοτερ και η δυναμη του απο τα 80 μεχρι τα 130 μου φανηκε σχετικα αργη.βεβαια δεν μπορω να εκφρασω απολυτα γνωμη σε αυτο γτ ειμαι και εγω κατοχος ε46 αλλα με 330μοτερ και δεν μπορω να κανω συγκρισεις.αυτο θα ειναι καλυτερα να το απαντησει καποιος φιλος που εχει οδηγικη εμπειρια απο αυτο το μοτερ.απο εκει και μετα μεγαλο ρολο θα παιξει και η κατασταση του αυτοκινητου γτ μην ξεχναμε πλεον οτι τα 46αρια κουβαλανε και μια δεκαπενταετια στο σκαφος και στο μοτερ.εγω ειμαι υπερ του 316 1,8 το θεωρω πιο φρεσκο μοτερ και πιο εξελιγμενο
Απάντηση με παράθεση