Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 31-03-14, 20:40
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
γενικα τα αμαξακια μας στην εκδοση SE φορανε sachs super touring με μπλε ταμπελακι.
στην εκδοση M sport (εξωτερικο) ή στην ελλαδα με την M pack αναρτηση, ειναι τα sachs super touring παλι με μπλε ταμπελακι αλλα με αλλο κωδικο και απο την κατασκευαστρια ZF θεωρουνται ως 10% σκληροτερα (απο αυτα της SE) και νομιζω λιγο κοντυτερα (παντως εχουν σιγουρα αλλους κωδικους απο τα απλα της SE) .
οσον αφορα τα sachs advantage (ή τα boge turbo) αυτα εχουν κοκκινο ταμπελακι και η ιδια η ZF τα εκτιμαει ως 20% βελτιωμενα απο τα super touring (δεν αναφερει σκληροτητα απλα βελτιωση ως συνολο, τωρα αυτη η βελτιωση μαλλον θα εχει να κανει με το feeling στο τιμονι και την αποκριση του) .

εγω πριν λιγο καιρο ενιωθα τα δικα μου μπροστινα σουπα (72κ χλμ) ενω τα πισω ακομα τελεια. στα αγγλικα κτεο παντως δεν εδειχναν κατι, ολα βρισκονταν σε μεγαλο ποσοστο αποσβεσης. λογω των πολλων roundabouts εκει, δεν ημουν ευτυχισμενος με το αμαξι να ανταποκρινεται καπως περιεργα. ενημερωτικα να αναφερω οτι, στο site της ΖF που εκατσα κ εψαξα, ειδα οτι για τον πισω αξονα, το advantage για τα "μικρα" Ε9χ μαλλον δεν παιζουν (αποτι θυμαμαι ελεγε να επικοινωνησει ο αγοραστης μαζι τους) .
εγω ετσι κι αλλιως μονο τα εμπρος θα αλλαζα κυριως λογω χρηματικων δυσχερειων, τα οποια αλλαχθηκαν με τα super touring με κωδικο για την SE εκδοση.

ζητω συγγνωμη αν μακρηγορω, θελω ομως να αναφερω ολα αυτα γιατι κ εγω διαβαζοντας πολλα ποστ εδω μεσα ειδα οτι πολλοι απο εμας νομιζουμε οτι φοραμε μανισια τα advantage (ή τα boge turbo) ενω στην πραγματικοτητα δεν ειναι ετσι, ουτε στην SE εκδοση ουτε με το M-pack πανω.
η σειρα performance ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο...
ευχαριστω
λευτερης
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LefterisK : 31-03-14 στις 20:48
Απάντηση με παράθεση