Θέμα: Ε90 320d
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #127  
Παλιά 27-10-09, 17:12
Το avatar του χρήστη skatzoxoiros
skatzoxoiros Ο χρήστης skatzoxoiros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2008
Μηνύματα: 346
skatzoxoiros will become famous soon enoughskatzoxoiros will become famous soon enough
Μάριε δυστυχώς το αμάξι θα το πάρω την Πέμπτη το πρωί γιατι μεσολαβεί η αργία της 28ης... Αλλιώς θα το είχα αυριο το πρωί.
Το θέμα με την τροχαλία στα diesel το έχω συζητήσει με όλους τους συναδέλφους που έχουν ταξί BMW, όλοι τις αλλάζουν προοληπτικά στα 100.000 για να μην τους αφήσει στο δρόμο όπως το δικό μου. Απο όσο μου είχαν πεί συνήθως οι τροχαλίες αυτές κόβονται στα 120.000 οπότε πίστευα οτι έχω αρκετό δρόμο ακόμη... Φαντάζομαι πως θα πρέπει να έπαιξε μεγάλο ρόλο στον τρόπο που δουλευει το αυτοκίνητο καθώς στο δικό μου το 70% περίπου των χιλιομέτρων του τα έχει κάνει μέσα στην πόλη, δίχως μεγάλα και ξεκούραστα ταξίδια, ενώ οι συνάδελφοι απο άλλες πόλεις που τα έχουν συνήθως δε δουλευουν στον "πόλεμο" (έκφραση που χρησιμοποιούμε οι οδηγοί ταξί για την κίνηση μέσα στην πόλη).
Θα σας ενημερώσω όταν το παραλάβω...

Πάντως έχετέ το υπόψην όσοι έχετε diesel... Απο την αντιπροσωπία μου επιβεβαίωσαν πως όντως υπάρχει θέμα κυρίως στις παλιότερες εκδόσεις με τα 150ps και τα 163ps, σε τέτοιο κινητήρα δεν τους είχε ξανατύχει... (ίσως επειδή είναι αρκετά καινούριος και δεν έχουν κάνει τα χιλιόμετρα που χρειάζεται τα αυτοκίνητα που τον φορούν)
__________________
-CR-
Απάντηση με παράθεση