Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 05-03-16, 19:39
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pank Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ένα 316 compact του 1999, παρότι το κλειδί λειτουργεί στις πόρτες στο τιμόνι δεν μπορεί να ανοίξει ή να κλείσει τη μηχανή. Ήρθε μάστορας σπίτι διότι δεν έκλεινε η μηχανή και το πήρε για επισκευή. Το βράδυ το επιστρέφει και πληρώνει η μητέρα μου 280 για την επισκευή. 80 εργασία & 200 ανταλλακτικά, χωρίς απόδειξη φυσικά. Την επόμενη μέρα, σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια. Για καλή μας τύχη δοκιμάζουμε το 2ο κλειδί και όλα καλά. Στο πρώτο κλειδί βλέπω είναι φαγωμένο αρκετά το μέταλλο. Η ερώτησή μου είναι τι μπορεί υποτίθεται να επισκεύασε ο μάστορας και στοίχισε τόσο. Κάποιο μεταχειρισμένο ανταλλακτικό άλλαξε είπε χωρίς περισσότερες λεπτομέρειες στη μητέρα μου (72 ετών).
Για δώστε καμιά βοήθεια για να είναι προετοιμασμένη την Δευτέρα που θα πάει να του κάνει παράπονα.
Κάτι δεν πήγε καλά στην επισκευή του μύλου της κλειδαριάς προφανώς...
Δεν είναι και εύκολο να φέρεις τα ελατήρια ξανά στη θέση τους...
Τη Δευτέρα απλά θα κάνει επανάληψη επισκευής, χωρίς χρέωση υποθέτω..
Οταν προσπαθείς επισκευή και δεν κάνεις αντικατάσταση, αυτά συμβαίνουν...
Πιθανολογώ οτι γνωρίζεις πως κανονικά χρειάζεσαι 1100 / 1200 ευρώ για την αντικατάσταση όλων των κλειδαριών και των κλειδιών, έτσι δεν είναι???
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση