Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 28-02-11, 00:27
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Λιγο τρομακτικη η φωτο με το μπουκωμενο εμπρος μερος με βρωμοχιονο! Να υποθεσω πως δεν ειχες ουτε καν φωτα! Οι υαλοκαθαριστηρες πως σου χαλασαν, σκιστηκαν τα λαστιχα;
Επειδη εχω κανει παρομοιες διαδρομες σε διαφορετικες χωρες, ιδιες συνθηκες ομως, στον ασσο ευτυχως δεν 'μπουκωσε' ποτε το εμπρος μερος, οσο χιονι και λασπη κι αν ετρωγε, αν και καθε καποια χιλιομετρα εκανα σταση και καθαριζα τουλαχιστον τα φωτα.
Οι υαλοκαθαριστηρες σε καποια φαση μου ειχαν αχρηστευτει κι εμενα γιατι ειχα κανει την τραγικη παραλειψη να μη συμπληρωσω αρκετο αντιπαγωτικο στο πλυστικο και μολις πηγα να πλυνω το παρ μπριζ με αυτους απλα παγωσε το νερο και χαλασε τα λαστιχα των καθαριστηρων που δουλευαν. Συν οτι για λιγο και μεχρι να λιωσει ο παγος απ τον ζεστο αερα του κλιματισμου δεν εβλεπα τιποτα! Πολυ επικινδυνο!
Επισης μου ειχε τυχει να πεσω σε παγωμενη ομιχλη, να εχω παγοποιηση στο μπροστα μερος και στους καθρεπτες και σε καποιες στιγμες ο παγος να ξεκολλαει και να σκαει στο παρ μπριζ μειωνοντας στιγμιαια την ορατοτητα επικινδυνα!
Τα Conti ειναι και rft που εχεις; Φοβερα λαστιχα ε?! Τα ειχα κι εγω και με ειχαν βγαλει παληκαρι! Χαλαλι τα λεφτα τους, τα αξιζαν!
Γι αυτο που γραφεις παντως για 100+ χαω σε χιονι, ειχα κανει κι εγω τις βλακειες μου καποτε σχεδον ετσι! Μετα απο 2μιση ωρες απλα σταματημενος λογω χιονοθυελλας, μολις ανοιξε ο δρομος απλα ηθελα να τρεξω! Οι ταχυτητες που επιασα σε χιονισμενη autobahn ηταν απλα για φυλακιση και αφαιρεση διπλωματος για παντα. Ντρεπομαι που το λεω, ηταν εξαιρετικα επικινδυνο, ο Θεος με φυλαξε, αλλα αυτοκινητα δεν υπηρχαν λογω οτι ηταν αργα το βραδυ, σε παρομοια περιπτωση πλεον δεν θα το ξανακανα ποτε.

Φιλε μου παντως, να σαι καλα να χαιρεσαι το αυτοκινητο σου σε καθε συνθηκες και να μας ταξιδευεις μεσα απ τα ποστ και τις φωτογραφιες σου!
Απάντηση με παράθεση