Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 20-08-08, 08:47
Το avatar του χρήστη spaka
spaka Ο χρήστης spaka δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 314
spaka is on a distinguished road
Αν πιστευει κανεις οτι με τα RunFlat θα παθει λαστιχο στη Καβαλα πχ και θα ταξιδεψει μεχρι την Θεσσαλονικη (ειναι κατω απο 150χλμ) αυταπαταστε. Αν νομιζει κανεις πως με το Runflat θα γλητωσει την ταλαιπωρια κανει λαθος. Αντε αν εισαι τυχερος και δεν εισαι φορτωμενος να σε παει σε κανα βουλκανιζατερ (αν ειναι και αυτο ανοιχτο και δεν ειναι κυριακη. Και αν δεν εχεις κανα χοντρο τρυπημα να σου βαλει μακαρονι εχει καλως. Και για να υπαρχει εκεινη την ωρα λαστιχο runflat στη διασταση σου χα0χ0α0χα0χα αποκλειετε.

Επαθες λαστιχο > Α κυριε δεν βγαινει το λαστιχο να επισκευαστει ειναι RunFlat > Καλα βαλτε μου μακαρονι > Α ουτε μακαρονι μπαινει απαγορευετε ειναι Runflat > Καλα βαλτε μου καινουργιο λαστιχο > Α δεν υπαρχει διαθεσιμο πρεπει να περιμενετε 1 βδομαδα ετσι ειναι τα Runflat



Θελω να καταληξω οτι ειναι μη σου τυχει. Εφοσων ξεφυγαμε απο τη ρεζερβα δεν υπαρχει ικανοποιητηκη λυση. Εχω ακουσει μαλιστα (αν κανω λαθος διορθοστε με) οτι και το καινουργιο mazda 6 βγαινει χωρις ρεζερβα και χωρις καν runflat. και αν παθεις λαστιχο εχει πισω ενα κιτ επισκευης ελαστικου. Και για ακομα ενα αυτοκινητο το διαβασα αυτο αλλα δε θυμαμε τη μαρκα τωρα. Γενικοτερα οι εταιριες θα τις κατεργησουν τις ρεζερβες σε λιγα χρονια.

Μετα απο αυτες τις σκεψεις και γω προχωρισα στην αλλαγη των runflat σε συμβατικα. πεταξα πανω τα TOYO T1R και επαθα τη πλακα μου. 1000φορες καλυτερο αποτελεσμα (κρατημα ποιοτητα κυλησης κτλ.)
Και ακομα περιμενω απαντηση απο την Pirelli για το εξης θεμα που postara εδω στο ποστ νουμερο 6 (αν παρατηρεισετε στο ποστ νουμερο 2 ελεγα παλιοτερα οτι υπερ των runflat. Επαθα και εμαθα :http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=13557

Συγνωμη για το μεγεθος του post.
__________________

www.snowclub.gr
Απάντηση με παράθεση