Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 20-08-08, 13:11
Το avatar του χρήστη spaka
spaka Ο χρήστης spaka δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 314
spaka is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bmw116isport Εμφάνιση μηνυμάτων
spaka αν πάθω λάστιχο καβαλα και πάω θεσσ...σταματάω στην καβαλα σε ενα βουλκανιζατερ...δεν θα πάω στης Θεσσαλονικης το βουλκανιζατερ...κ τώρα αν το θεωρείς ταλαιπωρια να τους κοιτάζεις να σου διορθώνουν το λάστιχο ... κ δεν θεωρεις ταλαιπωρία το να βάζεις γρύλο και να αλλάζεις μπουλώνια...ή να ψάχνεις να βρεις την τρύπα...εντάξει πάω πάσο...και επιδιόρθωση γίνετε σε runflat και μακαρόνι μπαίνει κ οτι θες...αν πάθεις λάστιχο και είναι κυριακή οκ εισαι άτυχος αλλα νομίζω υπάρχουν και βενζινάδικα...!επίσης αν πας σε βουλκανιζατερ το πολύ πολύ να βάλεις συμβατικό με 10 ευρο δεν ειναι ανάγκει να βάλεις runflat...αρα αυτο που είπες δεν βρίσκεις διασταση ή runflat το ακούω βερεσε..με τα συμβατικά ούτε ένα 1χλμ δεν μπορεις να κάνεις...αν δεν βρεις την τρύπα κ δεν έχεις ρεζερβα...και εισαι στην μέση του πουθενά τι κάνεις?θα περιμενεις την ελπα?ενω με τα rynflat κάνεις και 50χλμ κ 100χλμ...απο κει και πέρα για τα T1 toyo έχουν καλό κράτημα...αλλα δεν μας είπες πόσα χλμ θα κρατήσουν... ... τα runflat είναι σκληρο λάστιχο ναι...πράγμα που σημαίνει σκληρο μάγουλο...και όποιος ξέρει τι σημαινει σκληρο μάγουλο καταλαβαίνει τι θέλω να πω

Φιλικά Νίκος
Πιστεψε με και με τα RunFlat περιμενα την ελπα.

Επισης το ξερω οτι επιδιωρθοση κιαι μακαρονι μπαινει αλλα αν ρωτησεις Pirelli και BMW θα σου πουν απαγορευται. Αρα παλι μιση λυση...


Το να παο απο καβαλα θεσσαλονικη το ειπα επειδη οταν σου πουλανε το αμαξι σου λενε " α μη στεναχωριεσε δεν εχεις ρεζερβα αν παθεις λαστιχο ταξιδευεις με 100χλμ/ωρα και πας αποσταση μεχρι 150χλμ." εσυ το πιστευεις φυσικα. οταν επαθα λαστιχο εγω εκανα 100μετρα και διαληθηκε το λαστιχο και ξερεις πιοια ηταν η απαντηση τους? Α κυριε μαλλον θα ειχατε πολυ φορτωμενο το αμαξι. Αντε γεια δηλαδη.
Επισης το αν θα υπαρχει λαστιχο στη διασταση σου πιστεψε με το εψαξα. Σε ολοκληρη Θεσσαλονικη δεν υπηρχε ουτε ενα. Αν εισαι απο αθηνα κατι γινετε.
Εγω τωρα δεν υποστηριξα οτι σωνει και καλα βαλτε ολοι συμβατικα. Αυτο ειναι στην κριση του καθενος. Απλα ξεφουσκωσα εναν μυθο για τα RF. το οτι "μη στεναχωριεσε δε θα ταλαιπωρηθεις καθολου"
__________________

www.snowclub.gr
Απάντηση με παράθεση