Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 11-03-11, 19:59
thanblan Ο χρήστης thanblan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 582
thanblan will become famous soon enoughthanblan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά με όλη την κατανόηση στο πρόβλημα που έχουν τα αυτοκίνητα σας, πρέπει να κάνω τον "κακό" και να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα.
Δεν έχουν όλα τα ΒΜW τα θέματα που περιγράφετε, δεν τα έχουν καν όλοι οι κινητήρες με Εfficiency Dynamics, δεν τα έχουν ΚΑΝ όλοι όσοι έχουν τέτοια αυτοκίνητα στο forum μας.
Τα περισσότερα απο τα προβλήματα που είχαν ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ κινητήρες σε 4κύλινδρα με Εfficiency Dynamics είναι προβλήματα ΚΟΙΝΑ σε όσες αυτοκινητοβιομηχανίες χρησιμοποίησαν αυτούς τους προμηθευτές (π.χ. οι πολλαπλασιαστές της bremi δημιούργησαν τα ίδια θέματα σε όλα τα αυτοκίνητα που μπήκαν ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ της μάρκας).

Αν και άτυχοι λοιπόν σχετικά με την αγορά του αυτοκινήτου σας πιστεύω (και σας το έχω ξαναγράψει) ότι αντιμετωπίζετε το θέμα με εντελώς λάθος τρόπο.
Είστε μέλη σε ένα forum που δεν κρύβει τα προβλήματα κάτω από το χαλάκι,
-μπορείτε λοιπόν να βρείτε αντίστοιχες περιπτώσεις με τις δικές σας (αν και όπου υπάρχουν μιας και δεν είμαι πια σίγουρος ότι το πρόβλημα είναι ένα και το ίδιο) και να αλληλοβοηθηθείτε,
-μπορείτε να ανταλλάσετε εμπειρίες σχετικά με το ποιο συνεργείο σας έλυσε ποιο πρόβλημα,
-μπορείτε να ενώσετε τη φωνή σας και να κάνετε φασαρία που θα φέρει αποτέλεσμα (δηλ. που θα λύσει τα προβλήματα) μέσω της αλληλογραφίας παραπόνων στoν εκάστοτε εξουσιοδοτημένο επισκευαστή της ΒΜW Hellas, μετά στην ίδια την BMW Hellas, μετά στην ίδια την BMW AG. Βομβαρδίστε τους, είναι ο μόνος ΣΙΓΟΥΡΟΣ τρόπος να αναγκαστούν να ασχοληθούν μαζί σας και να λύσουν τα θέματα που περιγράφετε.

Δεν έχετε συνειδητοποιήσει πόσο τυχεροί είστε που η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα είναι η BMW Hellas και όχι το προηγούμενο καθεστώς (προφανώς επειδή δεν το ζήσατε ως ιδιοκτήτες BMW πριν το 2003) και μακάρι να μην ξαναγυρίσουμε (σε τέτοιες εποχές που ζούμε) σε άλλα σχήματα αντιπροσώπευσης από το παρελθόν και μετά κλαίμε για όσα είχαμε πριν (δηλ. τώρα).

Και εσείς τι βλέπω να κάνετε; Παίρνετε τα φόρα στη σειρά και φωνάζεται για "μπουρδ@@@ αυτοκίνητα και χαιβάνια ιδιοκτήτες".
Πείτε μου σοβαρά, πιστεύετε ότι θα λυθεί το πρόβλημα σας έτσι;
C U out there
δεν σε παρεξηγώ που δεν καταλαβαίνεις....
όλα αυτά που λες ως σωστή αντίδραση έχουν γίνει λίγο΄ή πολύ από όλους μας(επιστολές σού πα μου πες, ελλάδα γερμανία κτλ) τα ίδια αντιμετωπίζουν και οι άλλοι σε όλο το κόσμο και αν θές πάρε το λινκ να καταλάβεις
http://www.e90post.com/forums/showth...04#post6542804
η αντίδραση της ξεπεσμένης πλέον εταιρείας μας είναι φταίει η βενζίνη...!!!?????
αν σε όλες τις επιστολές έχεις ακούσει κάποια άλλη ερμηνεία πες μου...
αρχίζουμε τα μπινελίκια τώρα που καταλάβαμε ότι δεν υπάρχει λύση. τα φορτωθήκαμε τα ρημάδια και τώρα άντε να τα ξεφορτωθείς.
σου υπόσχομαι όμως, ότι όταν και αν βρει λύση κάποιος μόνος του θα σου πω ότι τελικά έφταιγε το τάδε ή το δείνα. έχω πάψει πλεόν να πιστεύω ότι μπορεί η bmw να μας δώσει λύση...
καλά δεν υπάρχει κανένας δικηγόρος να στέιλουμε ένα ομαδικό εξώδικο αρχικά και να γίνει το σώσε????
Απάντηση με παράθεση