Θέμα: M7 ?
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 11-01-09, 15:48
Snoopy Ο χρήστης Snoopy δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 2.651
Snoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρκετή ώρα μετά τό ποσταρισμα της προηγούμενής μου απάντησης, θυμήθηκα το Μ1.
Εχω την εντύπση οτι η Μπε-Εμ-Βε με το πρόσφατο πρωτότυπο, ψιλοψάχνει τις αντιδράσεις του εν δυνάμει αγοραστικού κοινού (και όχι μόνο των οπαδών της εταιρείας).
Κάτι δείχνει αυτό.
Δεν είναι "κομψό" για την εικόνα της, να αφήνει την Αουντι να "κάνει τα δικά της" και να προηγηθεί στην κατηγορία των διθέσιων "σουπερσπορ".

Αν και έχω μεγαλώσει σε περιβάλλον που μου έχει "ποτίσει" την επιχειρηματική σκέψη η οποία πρώτα σκέφτεται το κέρδος, πιστευω -αλλά και η αγορά έχει δείξει- οτι δεν γίνονται όλες οι κινήσεις με πρώτο κριτήριο το αν κάτι θα είναι κερδοφόρο.
Υπάρχουν στρατηγικές και τακτικές εκτός απο τις εμπορικές πολιτικές...
Επίσης γνωρίζω απο υψηλόβαθμα στελέχη της Μπε-Εμ-Βε οτι η οικογένεια που ελεγχει την Μπε-Εμ-Βε, πρώτα απ'όλα ζητά απο την διοίκηση, η εταιρεία να είναι κερδοφόρος...
Με βάση τα ανωτέρω, ειδικά στις εποχές που ζούμε (και που δυστυχώς θα συνεχίσουν), μια κίνηση παραγωγής ενός διθέσιου σουπερσπορ, δεν θα είχε πράσινο φως απο την διοίκηση της Μπε-Εμ-Βε, δυστυχώς για μένα.

Απλά υπενθυμίζω οτι όταν πέθανε ο Ανιέλι, το γκρουπ Φιατ αναστήθηκε, στάθηκε στα πόδια του και καταθέτει απίστευτα (για Ιταλούς) δείγματα ποιοτικής γραφής.

Καμιά φορά χρειάζεται ένα γερό "ταρακούνημα" για να δούμε την νέα πραγματικότητα.

Στην Αουντι ξέρουν οτι ότι και να κάνουν, δεν θα καταφέρουν να προσφέρουν ότι προσφέρει η Μπε-Εμ-Βε ΑΛΛΑ μόνο χαζοί δεν είναι. Το πάνε "γύρω-γύρω"...
AN η ΒΜW αποφασίσει να χτυπήσει την άουντι, είναι άσκοπο.
Η άουντι ανήκει σε όμιλο.
Η τσέπες του κ. Πιεχ, γεμιζουν είτε πουλάει Μπουγκάτι, Πόρσε, Αουντι, Φολκσβάκγεν, Σκόντα ή Σέατ.

Αν η BMW βγάλει supercar μπαίνει σε χωράφια που έχουν οργώσει άλλοι εδώ και χρόνια και δεν είναι έτσι εύκολο.

Οσο για τον Αν ενα Μ1 παραγωγής 1.000 τεμαχίων τον χρόνο ΚΑΙ ΑΝ αξίζει, σκέψου το κοινό που απευθύνεται, και αν θα το έπαιρναν.(αγοραστής Φερράρι, Λάμπο)
Και θεωρώ άστοχο το ότι όλοι εδω στο φόρουμ θα θέλαμε η BMW να βγάλει ενα Μ1, αλλά την ίδια στιγμή οι οικονομικές δυνατότητες του μέσου χρήστη ειναι με τη βία 316 Ε36.
Δεν δίνεις τόσο χρήμα για να πουλάνε τα μεταχειρισμένα σου στις τριτοκοσμικές περιοχές της Ευρώπης και να φουντώνει το ηθικό των users έναντι των Porsche Forums.
Το δίνεις για να το πάρεις πίσω. Και κόσμος που θα το πάρει δεν υπάρχει.
Γιατί πάει και ανάποδα η εξίσωση - Εχω BMW 316 που βγάζει και Μ3
μπορεί να γίνει και ως - Εχεις BMW M1? μα καλά πήρες αμάξι απο <<λαϊκή>> μάρκα? είσαι σοβαρός?
The end.
Απάντηση με παράθεση