Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 18-02-13, 00:26
Toli67 Ο χρήστης Toli67 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-11-2010
Μηνύματα: 12
Toli67 is on a distinguished road
Φίλε Λευτέρη
Δεν έχω ξεμπλέξει ακόμη και συνεχίζω να ταλαιπωρούμαι. Ελπίζω εσύ να μην έχεις το ίδιο πρόβλημα και την ίδια ταλαιπωρία με εμένα.

Μόλις πρόσφατα, πριν τα Χριστούγεννα, μου ξαναάναψε το λαμπάκι του κινητήρα με βλάβη πάλι την ίδια: Ρυθμιστής αέρα.

Ενώ ήμουν εντός της εγγύησης 2 χρόνων για ανταλλακτικά και εργασίας, οι απαράδεκτοι (για μένα) της αντιπροσωπείας αρνήθηκαν να μου το αποκαταστήσουν εντός της εγγύησης.

Έγραψα και πάλι στην BMW Hellas και της Γερμανίας και μου απάντησαν ότι τώρα δεν οφείλεται στην τουρμπίνα την οποία αλλάξανε και γι' αυτό και δεν μου το καλύπτουν στην εγγύηση εργασιών. Χωρίς όμως να μου μπορούν να μου πουν που οφείλεται.
Λες κι εγώ τους το πήγα ποτέ με βλάβη στην τουρμπίνα. Και τότε και τώρα με την ίδια ακριβώς βλάβη τους το πήγα. Απλά οι άσχετοι μου πήραν τότε τα λεφτά και δουλειά δεν μου κάνανε. Και δεν έχουν το σθένος να αναγνωρίσουν τα λάθη τους.

Τώρα ακόμη δεν το έχω φτιάξει Επειδή έχω γράψει και σε περιοδικά - sites αυτοκινήτου (δεν μου απάντησε κανένα τους) και σε ενώσεις καταναλωτών (δύο εκ των οποίων μου απάντησαν), είμαι σε μια διαδικασία μήπως μπορέσω και καταφέρω κάτι μέσω των ενώσεων αυτών.

Τώρα δεν έχω πολύ χρόνο, αλλά υπολογίζω σύντομα να αναρτήσω όλη την αλληλογραφία μου μαζί τους για να έχετε όλοι άποψη του τι διεμηνύθει.

Συμπερασματικά, ακόμη δεν έχω βρει τη λύση για να σου πω τι να κάνεις. Κάποιος μου είπε τώρα να κοιτάξω ένα σιτάκι στην εξαγωγή των καυσαερίων, γιατί πιστεύει ότι μάλλον αυτό είναι βουλωμένο και γυρνάει τα καυσαέρια πάλι στην εισαγωγή. Είπε ότι είναι πολύ εύκολο. Δεν το έχω κάνει ακόμη γιατί δεν είμαι Λάρισα.

Θα σου στείλω και το τηλέφωνό μου. Πάρε με τηλέφωνο να σου εξηγήσω ότι θέλεις.
Απάντηση με παράθεση