Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 15-01-16, 18:13
xasomerh Ο χρήστης xasomerh δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 08-01-2016
Μηνύματα: 5
xasomerh is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefanos9 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω με Esys και Eth-OBD2 καλωδιο απο amazon, αλλαξα:

>ζωνες να μην βαραει το warning
>Air condition να μην ανοιγει μαζι με την μηχανη
>σταρτ στοπ να κρατα το last setting (se normal χαρτογραφιση, γιατι σε σπορ/+ ειναι disabled)
>πιεση και θερμοκρασια λαστιχων.
>digital speedometer

ta torgue-speed displays μου ανοιγουν αλλα δεν δουλευουν οι δεικτες γιατι δεν εχω το ΝΒΤ pro Navi..

Αλλα exω ριξει ενα ELM327 Bluetooth adapter πανω στο OBD2, και περνω στο 10"ιντσο tablet ολα τα καλουδια με το Torque+Pro, εχω βαλει 6 gauges και αλλα καλουδια πανω. (αλογα, ροπες, πιεση τουρμπο, κλπ)

υπαρχει και το bmwcarly(bmwhat) me νεο adapter που σε λιγο θα κανει fxx coding apo το smartphone ευκολα για αυτους που δεν κατεχουν....

Εγω ειμουν ασχετος παιδια, αλλα στην πορεια και λογω background (Software Database Engineer)
μπορω να αλλαξω τα ματια στα παντα ολα με Esys, INPA, EDIABAS, NCSExpert, κλπ
ωραιος
το θεμα ειναι οτι με ΟBD και εγω εχω το ιδιο σε ανδροιδ και οντως δειχνει ολα αυτα το περιεργο ειναι αφου εχει τα δεδομενα των ιππων και της ροπης γιατι δεν τα μεταφερει στην οθονη αφου το μονο που λειπει η η μετρηση που κανει οπως και ανα εχει.
σε F10 ιδια οθονη το εχει ενεργοποιησει αλλα δεν μου εχει απαντησει ακομα ισως το μοντελο να ειναι καινουργιο αν και εμενα ειναι 2014 τελος μαρτιου.
τεσπα η αντιπροσωπια ( φιλος ) ειπε οτι στο και καλα φεισ λιφτ που κανανε το εχουν στανταρ σε ολα τ αμοντελα πλεον. ειδωμεν οποιος βρει νεα να τα ανεβασει
Απάντηση με παράθεση