Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #647  
Παλιά 16-07-16, 20:11
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Ε καλά τώρα, τολμώ να πω πως κανένας δεν έχει ένα αμάξι 1600 κυβικών 8 χρόνια ακινητοποιημένο επειδή δεν τον παίρνει να το κινήσει. Ακόμα και αν όντως δεν μπορεί (απολύτως λογικό και έχει συμβεί να μην μπορεί κάποιος να έχει στην κατοχή του αυτοκίνητο, γκουχ γκουχ μεταξύ των οποίων και εγώ), σημαίνει ότι βρίσκεται σε τόσο δύσκολη κατάσταση που το πουλάει. Δεν είναι και το υπερσπάνιο να το κρατήσει ως "περιουσία" για πώληση στο μέλλον σε τρελή τιμή. Αν του λείπουν ~500 ευρώ/χρόνο σημαίνει ότι έχει άμεσες ανάγκες που ένα αυτοκίνητο χωρίς ιδαίτερο ενδιαφέρον που κάθεται μπορεί να καλύψει.

Από την άλλη και όσον αφορά τα χλμ/έτος, συγγενικό μου πρόσωπο έχει ένα C3. Το αγόρασε μόλις πήρε σύνταξη το 2008 και έχει πραγματικά 23.000χλμ. Άντε να τον πιστέψει άνθρωπος αν προσπαθήσει να το πουλήσει, δεν υπάρχει περίπτωση. Θέλω να πως πως πάντα η λογική υποδεικνύει τα νούμερα, αλλά ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις την αλήθεια...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη konc : 16-07-16 στις 20:14
Απάντηση με παράθεση