Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 01-08-08, 13:31
116sport Ο χρήστης 116sport δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-11-2007
Μηνύματα: 28
116sport is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από veliopou Εμφάνιση μηνυμάτων
τα δικά μου τα οποία ηταν τα continental τα άλλαξα στα 55.000
το περίεργο με εμένα ήταν ότι ενώ όλα τα χλμ ήταν σε εθνική οδό, τα εξωτερικά μέρη του ελαστικού είχαν γίνει slic ενώ το μέσα μέρος ήταν σχεδόν καινούργιο.
και για να προλάβω ερωτήσεις το αυτοκίνητο ούτε ευθυγράμιση ήθελε, ούτε κάποιο πρόβλημα στην ανάρτηση είχε.
το συγκεκριμένο θέμα το είχαν παρουσιάσει αρκετοί άσσοι και είχαν πει ότι ήταν θέμα ρύθμισης της ανάρτησης από το εργοστάσιο.
μετά έβαλα τα michelin primacy HP από τα οποία ήμουν πολύ ευχαριστημένος. δεν τα δοκίμασα όμως πολύ γιατί μετά από 3 μήνες η bmw πήρε το αυτοκίνητο πίσω λόγω άλλων προβλημάτων που είχα και πήρα τον καινούργιο άσσο με τα 122 άλογα.
Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα.στα μπροστινα λαστιχα τα εξωτερικα μερη γινονται slic.εγινε ευθυγραμμιση αλλα δε βρεθηκε καποιο λαθος.στην αντιπροσςπεια μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο επειδη το αυτοκινητο εχει καλα κρατηματα!!!!
τα πρωτα λαστιχα τα εργοστασιακα τα αλλαξα στις 24000 .τωρα ειμαι στις 34000 κ τα λαστιχα ειναι εντελως λεια στην εξωτερικη επιφανεια .παω να τρελαθω.ξερει κανεις σε τι μπορει να οφειλεται αυτο κ πως μπορω να το διορθωσω?παντως σε αλλες πρωταρες απο οτι εχω δει τα λαστιχα φαγωνονται ομοιομορφα.
εχω το 116 σπορτ μοντελο 11-2006
ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση