Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 12-09-14, 19:02
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
ανεμιστηρας A/C με ανεπαρκη ισχυ -Ε90

το κλιμα δεν εχει την απαιτουμενη ενταση, κ ειτε το βαζω τερμα (8η ταχυτητα) ειτε το βαζω στη μεση (4-5η) αυτο βγαζει πολυ λιγο αερα λες κ εχω επιλεξει 1-2 σκαλα αντι για 8η του φαν.το ιδιο συμβαινει κ με επιλογη auto. κρυο βγαινει παντως οταν επιλεγω χαμηλη θερμοκρασια καμπινας.
με λιγο ψαξιμο στο νετ ειδα οτι μπορει να οφειλεται σε πεσμενη μπαταρια κ αλλου διαβασα οτι καποιος ειχε θεμα με "transport mode" που ειχε μπει η μπαταρια του οταν ειχε αποσυνδεσει τον πολο της μπαταριας του αυτοκινητου του, κατι που εκανα κ εγω κ το αναφερω πιο κατω...
ξεκινω με ιστορικο τελευταιων ημερων μηπως κ εχει σχεση με το προβλημα..
το αμαξι καθοταν περιπου 15μερες ακουνητο. την 16η μερα το οδηγησα λιγο κ την 17η μερα αποσυνδεσα πολο μπαταριας για κανα δυωρο μαξ γτ αλλαξα τιμονι αεροσακο κ φλασιερα με αντιστοιχα μ-σπορ κ φλασιερα με cruise control.

το ερωτημα ειναι να ψαξω την μπαταρια μου; υπαρχει περιπτωση να παιζει κατι τετοιο? αν ειχε μπει το αμαξι σε transport mode απο λαθος θα επρεπε να το βλεπω στο καντραν των οργανων μου οποτε εκτιμω πως δεν ειναι αυτο...επομενο τι ειναι; να ψαξω για blower regulator/resister (no 2 στη φωτο) ? ειναι συχνη βλαβη;
http://realoem.com/bmw/showparts.do?...54&hg=64&fg=40

ευχαριστω
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση