Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 27-01-07, 00:16
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jonmedic Εμφάνιση μηνυμάτων
αν βαζεις συνθετικα τα 10.000 ειναι οκ....αν σου καει πρόσθεσε ...αλλα οχι πανω απο ενα χρονο με τα ιδια λαδια...
μα,αυτη ακριβως ειναι η θεση ακομα και του ανθρωπου που δουλευει στην Castrol: "ρε παιδια εμεις λαδια δε θελουμε να πουλησουμε; δεν χρειαζεται αλλαγη πριν την ωρα που πρεπει..ακομα και να ξεπεραστει το διαστημα δεν υπαρχει προβλημα ακομα και μεχρι να χασετε αλλαγη!!!!!"
ακου τωρα ενα αλλο :στη μηχανη μου ολοι λενε αποκλειστικα λαδια για μοτο...οκ μονο που ειναι πανακριβα ,συχνες αλλαγες ενεκα πολυστροφα μοτερ κλπ...οκ (λες και τα αμαξια δε σηκωνουν 7αρες και 9αρες....)

επεσε στα χερια μου ενα αρθρο απο αμερικη με ενα τυπα δημοσιογραφο που ειχε ενα Fireblade 900και το ταιζε ορυκτελαιο αυτοκινητου με αλλαγες στα 3500 κμ..επιτηδες για να δει τι παιζει...ελυσαν το μοτερ μετα απο 200000 κμ και βρηκαν το μοτερ σα καινουργιο....
αποτελεσμα; στην επομενη μου αλλαγη εβαλα λαδακια αυτοκινητου (10-40 Aral) και το μοτορι δουλευε ονειρο...τα αλλαζα καθε 6-7000 κμ και ηταν ακομα πηχτα ...
στην επομενη μηχανη τα ιδια...τις εδωσα με 75-80000 κμ την καθεμια χωρις κανενα μηχανικο προβλημα ,κι ουτε καν υποψια τσιμπηματος λαδιου...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nassosbmw1 : 27-01-07 στις 00:18
Απάντηση με παράθεση