Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 26-11-14, 09:48
JOHN Z4 Ο χρήστης JOHN Z4 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 17-11-2014
Μηνύματα: 40
JOHN Z4 is on a distinguished road
Αυτό που λέει ο Dim77 αποδεικνύει ότι για να εντοπιστεί η πηγή του προβλήματος σε κάποιες περιπτώσεις χρειάζονται ώρες επί ωρών να ψάχνεις, να αλλάζεις εξαρτήματα μπας και.., να πληρώνεις κερατιάτικα από δω και από εκεί και τελικά να σου δημιουργείται εμμονή με το συγκεκριμένο θέμα. Δυστυχώς εγώ παιδιά (όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι) δεν μπορώ να διαθέτω τις ώρες μου σε καθημερινές επισκέψεις στα συνεργεία, ούτε να ακούω τον κάθε μάστορα να μου λέει το μακρύ του και το κοντό του. Όπως και με τους γιατρούς, έτσι και ξεκινήσεις αυτό το βιολί δεν τελειώνεις ποτέ. Και θα μου πεις, όλα καλά, αλλά τελικά τι κάνεις με τον ήχο; Ή λοιπόν θα επιδεινωθεί και θα είναι πλέον σαφές τι στο διάολο συμβαίνει ή θα μείνει έτσι και θα συνηθίσω να ζω με αυτό ή θα παίζει αυτό που λέει ο μάστοράς μου με τις ζάντες (που δεν είμαι και σίγουρος μεταξύ μας...), οπότε κάποια στιγμή θα αλλάξω ζάντες και θα τελειώνει το θέμα. Πάντως, σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας και την προθυμία να με βοηθήσετε. Πολύ φοβάμαι όμως ότι αν δε το ακούσει κανείς αυτό το βουητό, δύσκολα μπορεί εξ αποστάσεως να βγάλει ασφαλές συμπέρασμα. Ίσως, αν το αυτοκίνητο δεν ήταν cabrio (με ό,τι αυτό συνεπάγεται στην ηχομόνωση...), να μην έδινα καν σημασία.

ΥΓ. Κι εμένα σταματάει ο ήχος όταν βάζω το Cruise control! Υποθέτω όμως ότι αυτό συμβαίνει επειδή όταν το βάζεις σε λειτουργία είναι σαν να πατάς γκάζι, ενώ το δικό μου πρόβλημα εμφανίζεται όταν σηκώνεις το πόδι σου από το γκάζι. Συνεπώς όταν βάζεις εκείνη τη στιγμή το Cruise control, είναι ουσιαστικά σαν να ξαναπατάς ελαφρά το γκάζι, οπότε ο ήχος φεύγει...
Απάντηση με παράθεση