Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 03-03-11, 18:30
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Γιώργο, κατ' αρχήν, μια χαρά συνδιάζονται coupe και παιδιά... Προσωπικά βρίσκω το coupe πιό ασφαλές. 15-17 χρόνια μπαινοβγαίνουν τα παιδιά μου στο coupe. Mόνο τα τελευταία 3-4 χρόνια περίπου που μεγαλώσανε, ζοριζόμαστε με τα μπες - βγες. Όσο ήσαν μικρότερα, δεν το συζητάω... Το τέλειο αυτοκίνητο!

Στο θέμα μας τώρα: Εγώ την έβγαλα με ένα παιδικό κάθισμα που έβγαζε τότε η BMW, "Carlie" νομίζω το ονόμαζε, και ήταν προδιαγραφών Ι-ΙΙΙ. Εδώ και καιρό, έχει αντικατασταθεί από νεώτερα μοντέλλα Isofix ή και απλά. Ρίξε μια ματιά εδώ -> http://bmwfans.info/parts/catalog/E4...ior_seat_i_ii/, αλλά και στις διπλανές ενότητες (έχει διάφορες παραλλαγές). Βέβαια, εδώ το παρουσιάζει ως προδιαγραφών Ι-ΙΙ, αλλά κάπου εμφανίζεται και ένα "μαξιλάρι" τύπου ΙΙΙ (τμήμα του καθίσματος ή χωριστό κομμάτι; ).
Καλό είναι να κάνεις και μια βόλτα σε μία έκθεση / κατάστημα ανταλλακτικών BMW, να ρωτήσεις και ίσως να τα δεις από κοντά. Μιλάμε είναι χάρμα οφθαλμών... Κάποιες φορές, μέχρι που έχω σκεφθεί "τι κρίμα να μην έχω τώρα μικρό παιδί να αγόραζα ένα καινούργιο κάθισμα..."!
__________________
Απάντηση με παράθεση