Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 25-11-10, 19:41
trueno Ο χρήστης trueno δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-09-2009
Μηνύματα: 80
trueno is on a distinguished road
Φωτισμός χώρου ποδιών εμπρός

Kαλησπέρα!
Στην Χ3 που έχω , ήθελα να έχω φωτισμό στο χώρο των ποδιών εμπρός , και στην μερια οδηγού , και στην μεριά του συνοδηγού. Παρατήρησα λοιπόν ότι οι υποδοχές για τις πλαφονιέρες υπάρχουν , απλά ηταν καλυμμένες με πλαστικά καπάκια.
Αγόρασα λοιπόν τις πλαφονιέρες από την ΒΜW , με κωδικό 63316972605 και τους αντίστοιχους κοννέκτορες που βιδώνουν στις υποδοχές με κωδικό 61136925634 ,όλα μαζί με κόστος γυρω στα 20 Ευρώ.
Στη συνέχεια ρώτησα την ΒΜW , πόσο θέλουν για να μου τραβήξουν μια γραμμη από την πλαφονιέρα οροφής προς τις πλαφονιέρες των ποδιών , ώστε να ανάβουν και να σβήνουν απαλά , όπως και ο υπόλοιπος φωτισμός του αυτοκινήτου.
Πόσο λέτε ότι ήθελαν?......140 Ευρώ!!!!!
Πήγα λοιπόν σε ενα μαγαζί που ασχολείται με ηλεκτρολογικά , στεροφωνικά κλπ και με κόστος 40 Ευρώ , όχι μόνο μου συνέδεσε τις πλαφονιέρες παίρνοντας ρευμα από το ντουλαπάκι του συνοδηγού , αλλά μου πέρασε και Aux-in στο κεντρικό ντουλαπάκι για να χρησιμοποιώ το φορητό GPS σαν mp3 player αλλά και τροφοδοσία για το GPS ώστε να φορτίζεται συνεχώς όταν η μηχανή είναι αναμμένη. Ο φωτισμός δε στα πόδια πολύ ωραίος το βράδυ.
Οποτε μπορέσω θα ανεβάσω και φωτό.
Απάντηση με παράθεση