Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 13-07-11, 15:34
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
το λινκν που σου δίνω εχει τα πιο πολλά καινουρια απο 200 ευρο

οταν χανει φρεο ειναι σαν να δουλευει η μηχανη χωρις λαδη γιαυτο και καίγονται

μολις χασει λιγο φρεο χανεις αποδοση και αμέσως το κλεινεις και ψαχνεις την διαρροή
αν το δουλεύεις ετσι απλα θα ξαναδουλεψει ελαχιστα

υπαρχει κατι σαν φακος λειζερ και οπου υπαρχει διαροη το δείχνει πρασινο αν θυμαμαι καλα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από graphe36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για α βρεθει μια διαρροη φρεον σε ενα σύστημα. Γινεται πληρωση του συστηματος με φρεον μαζι με φωσφορούχο διάλυμα. Μετα την χρηση του συστηματως η ανίχνευση γινεται με λαμπα υπερύθρων η blacklight.
Ναι αλλά όπως λέει και ο God θα με σκίσουν τελωνείο βάλε και τα μεταφορικά που θα είναι ακριβά λόγου βάρους (9 κιλά περίπου αν δεν κάνω λάθος) οπότε παίρνεις αυτόν που λέει από εδώ με 500 ευρώ.
Όταν χάνει το φρέον νομίζω ότι σταματά ο συμπλέκτης του κομπρεσέρ να δουλεύει άρα δεν δουλεύει η πρέσα απλά γυρίζει λόγου ιμάντα όπως όταν είναι εκτός λειτουργίας , ή μήπως κάνω λάθος;
Έτσι κάπως σαν πράσινο είναι ο φώσφορος το έχω δει αρκετές φορές φαίνετε με την λάμπα ακόμη και με γυμνό μάτι (έχει και ιδικά γυαλιά) , έχει γίνει ο χώρος γύρω – γύρω από τον συμπιεστή λες και ο Σβαρτζενέγκερ (ο κυνηγός) σκότωσε το θηρίο!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει ταμπελάκι πάνω που λέει και τον κατασκευαστή και τον αριθμό σειράς της BMW.

Εγώ δεν θα το έκανα γιατί η επισκευή είναι επισκευή και "αν δεν σου κάτσει", "την έκατσες". Πάλι σαν να βάζεις μτχ πάνω είναι.



Δυστυχώς αυτός που μπαίνει στο αυτοκίνητό του πιθανότατα είναι αυτός (τουλάχιστον αυτός είναι του δικού μου):

http://cgi.ebay.de/Klimakompressor-B...item1e6509a9bb
Ναι απλά πρέπει να το δω γιατί δεν ξέρω τι είναι , θυμάμαι μόνο ότι είχε το αυτοκόλλητο της BMW είναι μαύρο αν δεν κάνω λάθος!
Εξαρτάτε τι θα μου ζητήσουν για επισκευή εφόσον η ζημία είναι επισκευάσιμη .
Εγώ έχω τον Μ10 L-Jetronic εσύ τον Μ40 αλλά μπαίνουν όλοι οι συμπιεστές ανεξαρτήτου κινητήρα που φορέθηκε σε Ε30 απλά αλλάζουν οι βάσεις , έτσι δεν είναι;
Αυτός πάντως ο συμπιεστής είναι ο διάολος ανάποδα (εγώ το βλέπω για 666,66 και αυτοί το έκαναν 999,99) !
Υ.Γ. Πού βρήκες καινούργιο με 500 ευρώ ;
Απάντηση με παράθεση