Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 09-02-13, 01:24
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Εγώ θα σου έλεγα ότι κοντά στα 100 και κάτι χιλιάδες χιλιόμετρα θα χρειαστείς:

- Ψαλίδια εμπρός (παίρνουν τζόγο τα μπαλάκια)
- Σινεμπλόκ εμπρός (φαίνεται εύκολα σε έλεγχο)
- Σωληνώσεις ψυκτικού κυκλώματος και λοιπά πλαστικά παρελκόμενα (κάποια στιγμή τρυπάνε και bye bye)
- Σινεμπλόκ πίσω διαφορικού (αρχίζουν έντονοι τζόγοι σε αλλαγές και πάτα-άσε)
- Πιθανώς τσιμούχες ημιαξονίων στο διαφορικό (πιο πολύ από τα χρόνια παρά τα χλμ)

Από το μοτέρ...μια χαρά είναι, αλλά θα χρειαστείς κάποια στιγμή στο μέλλον αντλία λαδιού και νερού.
Πιθανώς μοτέρ VVT και αισθητήρες στροφάλου κλπ.

Αμορτισέρ λογικά θα θέλεις (αν και συνήθως δεν αντέχουν πάνω από 70000χλμ και λογικά θα έχεις αλλάξει), δίσκοπλατώ μπορείς να αλλάξεις αν είσαι μανιακός σαν και εμένα, αλλά κανονικά κρατάει 200.000χλμ.

Το μόνο που δεν χρειάζεται είναι η αντλία των υγρών του υδραυλικού τιμονιού που δακρύζει από καινούρια από τη μάνα της. Σε όλα δακρύζει, αλλά είναι ελάχιστη η ποσότητα (της τάξεως σταγόνας) που απλά φαίνεται πολύ γιατί απλώνει.
(Φυσικά αν δείς ότι θέλεις κανονικό συμπλήρωμα...αλλάζει το πράγμα).

Ήμουν σκληρός για το πορτοφόλι σου...αλλά είναι η αλήθεια αν τα θέλεις όλα τέλεια.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση