Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 17-07-07, 13:46
Το avatar του χρήστη Chalyps
Chalyps Ο χρήστης Chalyps δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2007
Μηνύματα: 903
Chalyps will become famous soon enoughChalyps will become famous soon enough
Ε 92 2.lt Ημερολόγιο εντυπώσεων

Παραλαβή απο τον Σπανό
Την βλέπω να κάθεται εκεί να με περιμένει , ντυμένη στα λευκά έτσι όπως της το ζήτησα!
Απο μέσα φόραγε μαύρο δέρμα , με ξύλινες λεπτομέρεις , έτσι όπως της το ζήτησα.
Μια κυρία , elegegance , που σου υπόσχεται όμως ατελείωτες στιγμές οργασμού!!!!
Μου δίνει το χαρακτηριστικό "κλειδί" ο πωλητής και πατώ το start button!
Oi παλμοί της καρδιάς μου θα έχουν ξεπεράσει και αυτουνού που μόλις είδε την Μονικα Μπελούτσι να κατευθύνεται προς αυτόν γυμνή!
Κλείνω την πόρτα! Η πρώτη μου έκπληξη απο το εσωτερικό πλέον και ενώ έχω διανύσει 50 μέτρα είναι οτι δεν ακούω ΤΙΠΟΤΑ απ έξω.....με προσπερνάνε παπάκια και είναι σαν να με περνά κάποιος που δεν πατά κάτω.....τίποτα δεν περνά τίποτα μέσα στην καμπίνα!Πιο κάτω σταματώ δίπλα σε ένα φορτηγό , με το μπουρί του στην μούρη μου! πάλι τίποτα....¨τι έγινε λέω ρε παιδί μου του σβησε?¨κιόμως.....οχι
Η ηχομόνωση άριστη λοιπόν!Το περιβάλον με το μαύρο δέρμα και το ξύλο ,σε συνδιασμό με την ήδη μαμίσια προσεγμένη κληρονομιά , σου δίνει μια αίσθηση χλιδής αλλά με μέτρο.
Στο Δρόμο τώρα!
Το αυτοκίνητο καταρχήν θέλει ροντάρισμα!
500 χιλιόμετρα για ελαστικά, 600 χιλιόμετρα για σασμάν και 2000 χιλιόμετρα για κινητήρα...
Οπότε δεν του έκανα όπως καταλαβαίνεται kick downs.....
H ποιότητα κύλισης άψογη!
Στην Εθνική με 150 χλμ/ώρα καταπίνει τις ανωμαλίες του ¨φοβερού¨ οδοστρώματος χωρίς να κουράζει τις μέσες μας , συγχρόνως όμως σε κρατά και σε άμεση επαφή/βεντούζα με αυτόν χωρίς ίχνος μετατοπήσεων.
Η κατανάλωση έγραψε στον υπολογιστή 7,8 λτ / 100 χιλιόμετρα.Σε αυτά περιλαμβάνονται και η κατανάλωση που ήταν σταματημένο για 10 λέπτά στην έκθεση με ανοικτό κινητήρα , και κάποιες επαρχιακές διαδρομούλες (60 χιλιομετρα).
Για επιδόσεις και σπορ οδήγηση να αναμένετε μετά απο 2000 χιλιόμετρα!
Πάντως το αυτοκίνητο είναι ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ σε όλους τους τομείς!
Θες ομορφιά? την έχει.
Θες ποιότητα? την έχει
Θες σιγουριά? τήν έχεις
Θέλεις επιδόσεις? τις έχεις (εσείς με τα τούμπανα μην ακούτε)
Ασφάλεια ? στάνταρ
Οικονομία? με τον νέο κινητήρα καιει λιγότερο απο το 1.4 puma που είχα....!!!!
αααα! φίλε Κava....για το start/stop system..... ε μια ψιλομπουρδίτσα είναι αλλά ευπρόσδεκτη μιας και δεν δημιουργεί κανένα προβλημα δυσχρηστίας....στο φανάρι με νεκρά θα σβήσει με κάποιες προυποθέσεις....δηλαδή θα πρέπει να έχει πιάσει θερμοκρασία ο κινητήρας , το αιρκοντισιον να σε έχει δροσίσει όσο του έχεις ζητήσει κτλ....ε μετά ουτως ή άλλως πατάς συμπλέκτη και βρουουμ ετοιμοπόλεμο σε κλάσματα του δευτερολέπτου....
εεε οχι δεν κάνει για στησίματα στο φανάρι ....εκει πατάς το κουμπάκι κ απενεργοποιήται!
__________________
Απάντηση με παράθεση