Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 11-02-12, 20:38
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xx60 Εμφάνιση μηνυμάτων
έρχομαι παρέα.... ωραίο ταξίδι φίλε μου!!!

περνάς με καράβι Ανκόνα 370€ με καμπίνα για δυο άτομα, απο Ανκόνα καρφί Μιλάνο σε τέσσερις ώρες με 150-160κμ οχι περισσότερα προσοχή ο αυτοκινητόδρομος έχει ΠΑΝΤΟΥ κάμερες ελέγχου ταχύτητας...και τα πρόστιμα είναι τσουχτερά. Μιλάνο 115€ η καλύτερα como chiasso 85€ διανυκτέρευση. Την επομένη περνάς Ελβετία (μεγάλη προσοχή στις πινακίδες ταχύτητας οσο γραφούν) προσοχή στα τούνελ!! περνάς από Basel ( φευγάτος όπως είσαι) συνεχίζεις Metz και διανυκτέρευση Reims 120€. Τρίτη μέρα φτάνεις Calais όπου και περνάς με καράβι για Dover με 110€ ντεκ από εκεί σε δυο ώρες είσαι Λονδίνο. θα σου φανεί περίεργο που οδηγούν αντίθετα... αλλά θα το συνηθίσεις γρήγορα.
Το ταξίδι το έκανα με την γυναίκα χωρίς να την κουράσω χιλιομετρικά, αν είσαι μόνος η με φίλο μπορείς να κάνεις μόνο μια διανυκτέρευση. να έχεις μαζί σου τουλάχιστον 3.000€ μετρητά + πιστωτική, πράσινη κάρτα, διαβατήριο. Καλό ταξίδι σου εύχομαι και καλά να περάσεις.
Να και η πρωτη δόση ρεαλισμού...προσγειωθηκα απότομα.Οι τιμες αυτες :καράβι ειναι απο Πατρα?εγω λεω να παω απο Ηγουμενίτσα και μου φαινονται πολλά τα 300τόσα €....Επίσης πιστευεις πραγματικά οτι θα πρέπει να εχω 3000 ευρω μετρητα μαζί μου?Απλά για να εχω μην τυχει κατι φανταζομαι οτι θα το λες γιατι εγω εχω κανει ενα προχειρο budget 1600-1700€ οτι θα μου κοστίσει.......
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση