Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 15-02-12, 06:43
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas1.6 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν σκοπεύεις να κάνεις 500 χιλιόμετρα μετά την ανκόνα, η συμβουλή μου είναι να μην την τσιγγουνευτείς την καμπίνα. Είναι πολλές οι 23 ώρες στο πλοίο χωρίς ύπνο, ακόμη και σε υπνόσακο να την πέσεις στη μοκέτα δε θα είσαι στην κατάσταση που πρέπει για να συνεχίσεις με άνεση το ταξίδι σου. Επίσης, από Ανκόνα να έχεις υπόψη σου ότι είναι πιθανό να ξεκινήσεις ουσιαστικά το ταξίδι σου καμιά δυο ώρες μετά την ώρα που φτάνει το πλοίο, γιατί το λιμάνι ώρες ώρες τιγκάρει στις νταλίκες και έχει αρκετή κίνηση μέχρι να βγείς εθνική.
+1 για καμπινα, οντως αμα δεν εχεις καπου ενα κρεβατι να κοιμηθεις σαν ανθρωπος μεταα θα σαι κομματια, σκεψου απο Πειραια Κρητη και το αναποδο χωρις καμπινα και ειναι κουραστικο, ποσο δε αμα εισαι και μια μερα μεσα σε καραβι. Για πηξιμο στο λιμανι παντως δε μου ειχε τυχει ποτε οσες φορες περασα κι εγω απο εκει, ειδικα τωρα που εχουν φτιαξει και τα εργα που σε βγαζει πιο γρηγορα απο λιμανι Autostrada δε νομιζω να εχεις κανενα προβλημα φευγοντας απ το λιμανι.
Κι ετσι για την ιστορια, ο κεντρικος δρομος μπροστα στο λιμανι, σα να λεμε Αγ Διονυσιου στον Πειραια, στην Ανκονα εχει το ονομα ενος Ελληνα και μαλιστα Χιωτη!
Απάντηση με παράθεση