Θέμα: RX8
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #84  
Παλιά 11-07-11, 08:49
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros75 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ανεφερες ομως το κυριοτερο..Μεταπολιτικη αξια!
Ποιος αγοραζει Mazda Rx8 μεταχειρισμενο..???

Δεν ειναι θεμα κομπλεξ..ειδικα εδω μεσα εχουμε κραξει πολλες φορες αυτοκινητα τις Bmw!
Εξαλου το Rx8 ειναι οντως ενα πολυ καλο και στημενο αυτοκινητο με ικανοποιητικες επιδοσεις.


Εγώ πάντως θα αγόραζα μεταχειρισμένο RX-8... Σίγουρα θα το έψαχνα αρκετά παραπάνω από ένα απλό συμβατικό αυτοκίνητο! Ο οποιοσδήποτε θα το έκανε αν έψαχνε λίγο και δεν καθόταν να βασιστεί απλώς στις διάφορες φήμες που έχουν βγεί. Εδώ ψαχνόμαστε για άλλα και άλλα. Απλώς στην Ελλάδα το παίζουμε όλοι ξερόλες χωρίς καν να έχουμε μπεί στον κόπο να μάθουμε για κάτι...( δεν μιλάω για εσένα προσωπικά απλώς όλοι ξέρουμε πως συμπεριφερόμαστε στο Ελλάδα)

Αν θυμάμαι καλά, Κωστή(rotary) μπορείς να με διορθώσεις, με μία μέτρηση συμπίεσης του wankel μπορείς να καταλάβεις σε τι κατάσταση περίπου βρίσκεται. Εξάλλου η ίδια η μάζντα έχει βγάλει κάποια νούμερα σαν κατώτατα όρια!

Ήμουν 2 χρόνια σχεδόν ενεργό μέλος στο φόρουμ. Έχω πάει βολτάδες με του Πατρινους ρχ8άδες και τους έχω δεί live να τα σκίζουν και σε κινητήρα και σε πόρτες και σε 360 και ότι θέλετε! Συνεχίζω την παρέα μαζί τους και πάλι δεν έχω ακούσει κανέναν να χρειαστεί να αλλάξει κάτι πλην της ώρας του!
Οπότε μόνο ερωτηματικό είναι ο κινητήρας. Επίσης, αν θυμάμαι καλά από το φόρουμ, πρόβλημα είχαν όσοι το πηγαιναν και δεν το πήγαιναν το 8άρι ενώ όσοι του τα εχωναν κανονικά και βάραγαν τα 9άρια είχαν πολύ καλές συμπιέσεις!!!!
Άρα με μόνο μειονέκτημα για εμένα την βενζίνη θα το έπαιρνα εαν είχα όρεξη για αυτά που σου προσφέρει... Και από οδηγική απόλαυση τότε σίγουρα σου δίνει πολλά με τιμή που ίσως κανένα δεν το φτάνει!
Απάντηση με παράθεση