Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 16-09-17, 14:18
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BillysAnd Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να κανω προγραμμα στο bmwδακι μου. Ειναι μια σχετικα φθηνη λυση για να αυξηθει ελαφρως η δυναμη και η αποκριση στο γκαζι. Δεν θελω να ασχοληθω με μεγαλυτερους κινητηρες κλπ. Εχω τον 1900 κινητηρα 8βαλβιδο. Αξιζει? Εχει αισθητη διαφορα σε σχεση με πριν? Σε συνδυασμο με ενα φιλτρο ελευθερας θα γινει πιο ευχαριστο στην οδηγηση?(Να σημειωσω οτι η δυναμη που εχει ικανοποιει τις απαιτησεις μου ομως μετα τις 4.000 το νιωθω λιγο σαν ''κομμενο''.Θα ηθελα να δινει κατι λιγο παραπανω,οχι πολυ! Λογικο θα μ πειτε 8βαλβιδο ειναι και γνωριζω οτι δεν μπορει να δινει δυνατα στις ψηλες στροφες.Ομως πιστευω πως ενα προγραμμα θα δωσει την λυση,τι πιστευετε?)

Υ.Γ. Θα παρακαλουσα να μην γινουν σχολια του τυπου ''βαλε 6κυλινδρη κλπ.'' .Οπως προανεφερα δεν ενδιαφερομαι για αλλαγη κινητηρα για διαφορους λογους.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων
Έχουμε το ίδιο μοτέρ... Δεν ξέρω πώς το βλέπεις αυτό που περιγράφεις -εγώ δεν το ένιωσα ποτέ-, αν και προφανώς δεν είναι για συγκρίσεις με άλλα δυνατότερα BMW... Ειδικά στον ανοιχτό δρόμο μπορείς να πας πραγματικά γρήγορα άκοπα και σίγουρα πολύ γρηγορότερα από τον Ελληνικό μέσο όρο...

Στα επί της ουσίας, δεν υπάρχει τίποτα απολύτως που να μπορείς να κάνεις. Κατά τη γνώμη μου κράτα τα χρήματα σου και θα δεις ότι σύντομα θα σου χρειαστούν. Οι βλάβες είναι συνήθεις, κάποιες από τις οποίες είναι σχετικά ακριβές!
Απάντηση με παράθεση