Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #53  
Παλιά 22-07-11, 21:59
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Κοιτάξτε, κάθε εποχή είχε τα καλά και τα κακά της.

Ο Bangle ηταν αρχισχεδιαστής (ή πως τον λέγανε τελοσπάντων), σε μια εποχή που η BMW ήταν καταξιωμένη, ο κόσμος αρκούσε να δεί το σήμα και τα νεφρά στη μάσκα. Έκανε το διαφορετικό.

Η πιο ωραία εποχή (αναλογικά και με τι κυκλοφορούσε στους δρόμους) ήταν οι δεκαετίες 70-80. Όταν σκέφτομαι BMW, αυτές μου έρχονται στο μυαλό (Ε28-Ε24-Ε23-Ε30). Ούτε καν τα super-best-seller Ε36-46-39 που είναι και τα πιο όμορφα μαζί με την Ε38 (best sedan for ever).

Τα bangle BMW δεν ήταν τελικά τόσο άσχημα. Μάλλον όμορφα ήταν και αυτά τηρουμένων αναλογιών και κάποια πράγματα που έφυγαν από την κομψότητα που πάντα είχε η BMW μέχρι τον Bangle σε ΟΛΑ τα μοντέλα.

Από το 2000 και έπειτα (αρχισε η σειρά 7) άρχισαν λίγο extreme, λίγο διαστημικά, πάντα BMW, πάντα σπορτιφ, αλλά όχι πάντα ΚΑΙ ΚΟΜΨΑ σχέδια. (Μόνο η Ε92 νομίζω μπορεί να χαρακτηριστεί αρμονική και κομψή σαν γραμμή).

Για αυτό και η αρχική εντύπωση ήταν κακή και μετά ερχόταν η ...παραδοχή ότι είναι ωραία κλπ.

Η νέα σειρά 6 κατά τη γνώμη μου είναι πολύ ωραίο κουπέ και από κοντά πρεπει να είναι συγκλονιστικό. (κρίμα που δεν πρόκειται να τα πολυδούμε όπως τα χρόνια της χλιδής 2003-2009).

Η φώτο που έβαλα από τη γνωριμία των 4τροχών μου φαίνεται ότι έχει φοβερά...οπίσθια ενώ από γωνία, δεν φαίνεται στη φώτο καλά(και σε έκδοση που είναι εντελώς απλή, με απλές εξατμίσεις γιατί έχει διάφορα σχέδια).
Μακάρι να ΜΟΙΑΖΟΥΝ πάλι τα BMW ώστε το νέο κουπέ 2 να ...μοιάζει κάπως και δε θα κοστίζει όσο ένα...σπίτι!
Απάντηση με παράθεση