Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 21-10-15, 15:41
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από intasg Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα μας δείρουν οι γνώστες παιδιά. Ωμ είναι η νομάδα μέτρησης της αντίστασης και όχι αμπέρ (ήμουν ζαλισμένος). Την αντίσταση τη βάζεις, όχι για να ανάβει η λάμπα, αλλά για να μην έχω ένδειξη καμμένου στο καντράν.
Αυτές που έχω είναι canbus, αλλά μετά από 3 χρόνια ξεράθηκαν τα κυκλωματάκια που έχει από την πίσω μεριά και ξεκόλλησαν. Οπότε ναι μεν ανάβουν και φωτίζουν την πινακίδα, αλλά έχω ένδειξη ότι είναι καμμένα. Επειδή, λοιπόν, ανάβουν τα led σκέφτηκα να μην τις πετάξω, αλλά να βάλω μία αντίσταση. Στο ebay από Hong Kong τις έχω βρει 3 ευρώ το ζευγάρι. Εϊναι πολύ φτηνές.
Εγώ ακόμα δεν έχω αλλάξει αυτές τις λάμπες στο δικό μου..
Οπότε οι εργοστασιακές είναι φθηνότερες!!!
Και έχω και συνέχεια.. Δεν έχεις όφελος σε τίποτα, μιας και δεν αλλάζεις την κατανάλωση αφου τις πέρασες απο αντίσταση...
Και έχω και συνέχεια, για να γίνουν σωστές (απο ξεχαρβαλωμένες που είναι τώρα) θα αναγκαστείς να τις ξαναπληρώσεις....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση