Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 22-03-15, 21:24
GEECO Ο χρήστης GEECO δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Μηνύματα: 134
GEECO is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peri116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρεπιπτοντως για ολες τις ζημιες που εχω αναφερει παραπανω εχω μεινει στο δρομο... δεν ειναι οτι μου τις διαβασαν στη διαγνωση. Ευτυχως εχω καλη οδικη..
Αγαπητέ peri116 για να μη νιώθεις μοναξιές , σου γράφω τα παρακάτω για την ταλαιπωρία που περάσαμε οικογενειακώς και τα έξοδα που έφτασαν στο Θεό… μερικές χιλιάδες ευρώ δηλαδή…
Αγόρασα το 116 το 2008 μεταχειρισμένο με 8.000 χιλιόμετρα. Αντιμετώπισα όλες τις βλάβες που ανέφερες. Άλλαξα πολλαπλασιαστές 2 φόρες , και μια τρίτη δωρεάν.
Άλλαξα εγκέφαλο.. έστειλα γράμμα στη Γερμανία και μου έκαναν έκπτωση 50%.
Άλλαξα μπεκ, νοξ, ότι θες. Έμεινα στο δρόμο με καταρρακτώδη βροχή ένα μικρό 2 μηνών να κλαίει και ένα 3 ετών επίσης.
Το καλοκαίρι που μας πέρασε λοιπόν το πήγα σε ένα συνεργείο στο Ηράκλειο (Αθήνας) και το συνεφέρανε. Μέχρι στιγμής δεν έχω βλάβη. Έχω 90.000 χλμ έχει σταματήσει κι ένα εκνευριστικό κροτάλισμα που είχα στις χαμηλές στροφές και μου έλεγαν όλοι για πυράκια και βάλε 100στάρα για λίγες μέρες…

Τι πυράκια και σκατάκια λέμε τώρα… εγώ ξέρω ότι είναι bmw και οι βλάβες του, είναι υπερβολικά πολλές. Εκτός εάν, όταν το πήρα δεν είχε 8.000 αλλά 180.000. Ωστόσο είναι του 2008 οπότε αφού το αγόρασα Αύγουστο του 08 πιστεύω ότι είναι οκ. Εξάλλου πριν το αγοράσω το τσέκαρα στην επίσημη αντιπροσωπία.
Σίγουρα πρόκειται για ένα καλό αυτοκίνητο με καταπληκτικό πλαίσιο που σε πάει ταξίδι χωρίς να τρίζει , με καλή ηχομόνωση κλπ κλπ… αλλά οι βλάβες που βγάζει είναι παρά πολλές για την υποτιθέμενη αξιοπιστία της φίρμας.
Που ναμουν και αμελής με τα σερβις του… στη τσιτα με έχει αυτό το αμαξι. Επειδή το ε46 cabrio είναι το αυτοκίνητο μου, αυτό είναι ουσιαστικά το οικογενειακό μας… μας εχει σκίσει και μας εχει κουράσει με τις βλάβες του. Ευτυχώς οι άνθρωποι του συνεργείου που πήγα το συνέφεραν, γιατί ήμουν έτοιμος για αλλαγή.

Εχω κ τη γκρίνια…. Μια χαρά είχα το 206 μου πριν παντρευτούμε… με έβαλες και πηρα bmw κι ολο στα συνεργεία ειμαστε…..

Πρέπει να εχω δώσει για πολλαπλασιαστές ,dme, μπεκ, αισθητήρες κλπ πάνω από 2.500 ευρω. Ζεστά λεφτακια δουλευμένα με πάνω από 9 ωρες την ημέρα…
Την πρώτη φορά που μου χτύπησε πολλαπλασιαστές, πηγα σφακ… κλασικα αλλάξαμε κι αλλα πράγματα προληπτικά τα οποια φυσικά δεν ήταν κερασμένα….
Την επομενη φορα παλι πολλαπλασιαστες, εγκεφαλο μπεκ κ κατι αλλα ψιλολοιδια παλι σφακ. Καταναλωση ότι ναι, κουκουρουκου, χτυπαγε 12 αρια κ από ιποδυναμη ? σαν να οδηγουσα το vivio του πατερα μου.

Την τελευταία φορά που με αφησε, πηγα σε ένα συνεργείο που λέγεται DTM στην οδο πλαπουτα στο ηράκλειο κ το κατάφεραν οι άνθρωποι (παναγιωτης – βασιλης) να λειτουργήσει σωστά. Χωρίς τρεμούλα, με σωστή κατανάλωση, να παιρνει ευκολα κ παντα μπροστά κλπ. Και πάνω κυριως να σου μιλανε κ να σου εξηγούν τι εχει το αυτοκινητο.

Αυτό το πάρτε ένα καφέ στο σαλόνι κ θα σας ειδοποιήσουμε… με τρελαίνει…. Θέλω να βλέπω πειράζει? Σε μαιευτήριο μπήκαμε να ουμε ?....

ρε τι τραβαν για σας τα αγορια...

τα πα (τα γραψα δηλαδη...) και ξαλαφρωσα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GEECO : 22-03-15 στις 21:28
Απάντηση με παράθεση