Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 04-03-17, 21:31
Το avatar του χρήστη Dokimos e36
Dokimos e36 Ο χρήστης Dokimos e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-05-2013
Μηνύματα: 311
Dokimos e36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο δικό μου 46άρι μάλλον θα χρειαστώ όργανα....Ο δείκτης βενζίνης έχει σκαμπανεβάσματα,κάποιες φορές όταν γυρνάω τον διακόπτη μου εμφανίζονται στην oθόνη των οργάνων ακαταλαβίστικα γράμματα(σαν να είναι μισά).κλείνω,ανοίγω και επανέρχεται.
Και το τελευταίο πρόβλημα είναι ότι κάποιες φορές δεν έχω κόρνα,χειριστήρια στο τιμόνι και ράδιο.Πως σχετίζεται αυτό με τα όργανα και όχι με την ταινία του τιμονιού???
Λοιπόν,έχω λαμπάκι αερόσακου αναμμένο.Οταν παρουσιάζει τη δυσλειτουργία και πατάω την κόρνα,τη στιγμή που πατάω,το λαμπάκι ΄του αερόσακου σβήνει τελείως.Επίσης όταν δεν έχω χειριστήρια στο τιμόνι,κόρνα,ράδιο παρατηρώ ότι το λαμπάκι του αερόσακου,ανάβει πιο αχνά σε σύγκριση με όταν όλα δουλεύουν.Επίσης τη στιγμή της δυσλειτουργίας αν κάνεις σινιάλο δε φαίνεται και το ενδεικτικό της μεγάλης σκάλας...
Δοκίμασα να σφίξω τη γείωση των οργάνων που είναι μέσα στο μηχανοστάσιο αλλά είναι σφιγμένη κανονικά.Καμιά ιδέα κανείς?
Τελικα αβυσσος οι ψυχες τους..εμενα οταν γυρναω διακοπτη εχει αυτα τα σκαμπανεβασματα ο δεικτης βενζινης,το ταχυμετρο ανεβαινει σαν τον λεπτοδεικτη του ρολογιου οταν κινουμαι σχετικα αργα..(δουλευει κανονικα οταν πηγαινω ψιλογρηγορα)κ εχει ενα λαγκ το στροφομετρο..επισεις οταν μαρσαρω το αυτοκινητο παιζουν τα φωτα(οταν ειναι γκαζωμενο φωτιζουν καανονικα κ πεφτουν στο ρελαντι σαν τα παπια ενα πραγμα)οτι να ναι..
Πολο αρνητικο εβγαλες?
__________________
"ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ.....ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ"..!!!
Απάντηση με παράθεση