Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 20-04-12, 17:58
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
ολιγον οφτοπικ, να μου επιτραπει να πω οτι στο προσφατο ταξιδι μου μεχρι την αγγλια, η μπεμπα μου με τον Ν46Β20 (2.0λτ 150ιπποι) εκαψε για τα 2.040χλμ που εκανα 6.5~6.6λτ/100χλμ με ταχυτητες περιπου 140-150χλμ/ωρα στο μεγαλυτερο μερος του ταξιδιου.
ηταν φουλ φορτωμενο το πορτ-παγκαζ οσο δεν παει δλδ με την προικα μου αλλα και τα πισω καθισματα με 1 βαλιτσα κ πολλα μπουφαν με οδηγο κ συνοδηγο. εβαζα 95αρα κ προσπαθουσα να εχω συνεχεια 6η στο σασμαν αν κ στην γαλλια ειχα, αρκετες μεν αλλα με ηπια κλιση δε, ανηφορες.
στα 17'' ελαστικα ειχα πιεση εμπρος-πισω 31-35, το αμαξι ειναι απο αλλαγη λαδιων-φιλτρου & με πλυμενο το K&N.
σημειωνω οτι προσεχα σχετικα αρκετα την καταναλωση μου χωρις πολλες αποτομες επιταχυνσεις κλπ κ επισης ισως να σημειωνα ακομα λιγο πιο κατω αν δεν με ετρωγαν οι δρομοι με αρκετα χλμ μεσα στο μιλανο κ στην βασιλεια μεχρι να βρω οικονομικο ξενοδοχειο να μεινω.
συνοψιζω λεγοντας οτι στο ταξιδι το Ε90 ειναι οικονομικο με τον 2.0λτ "παλιό" πολλαπλου ψεκασμου κινητηρα. ειμαι περιεργος να μαθαινα τι καταναλωση θα μπορουσε να πετυχει αυτος με τον αμεσο ψεκασμο
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση