Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 13-07-11, 15:48
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν χάνει το φρέον νομίζω ότι σταματά ο συμπλέκτης του κομπρεσέρ να δουλεύει άρα δεν δουλεύει η πρέσα απλά γυρίζει λόγου ιμάντα όπως όταν είναι εκτός λειτουργίας , ή μήπως κάνω λάθος;

Ναι απλά πρέπει να το δω γιατί δεν ξέρω τι είναι , θυμάμαι μόνο ότι είχε το αυτοκόλλητο της BMW είναι μαύρο αν δεν κάνω λάθος!
Εξαρτάτε τι θα μου ζητήσουν για επισκευή εφόσον η ζημία είναι επισκευάσιμη .
Εγώ έχω τον Μ10 L-Jetronic εσύ τον Μ40 αλλά μπαίνουν όλοι οι συμπιεστές ανεξαρτήτου κινητήρα που φορέθηκε σε Ε30 απλά αλλάζουν οι βάσεις , έτσι δεν είναι;
Αυτός πάντως ο συμπιεστής είναι ο διάολος ανάποδα (εγώ το βλέπω για 666,66 και αυτοί το έκαναν 999,99) !
Υ.Γ. Πού βρήκες καινούργιο με 500 ευρώ ;
Σωστά, ο συμπιεστής έχει αισθητήρα και χωρίς φρέον δεν κομπλάρει.

Όχι, δεν μπαίνουν όλοι. Οι βάσεις δεν μπαίνουν από κινητήρα σε κινητήρα, ούτε οι ιμάντες είναι ίδιοι και σε ίδιες θέσεις. Αφού φοράς Μ10 φοράς και άλλον συμπιεστή από τον δικό μου, σχεδόν σίγουρα φοράς Bosch ή Hella. Πρέπει να πάρεις τον ίδιο ακριβώς συμπιεστή αλλιώς θα μπλέξεις. Βέβαια είσαι τυχερός στην ατυχία σου γιατί αυτός που φοράω εγώ (Seiko) είναι μακράν και ο ακριβότερος.

Τόσο περίπου έχει εδώ σε οποιονδήποτε πουλά ανταλλακτικά A/C.
Απάντηση με παράθεση