Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 14-10-11, 08:18
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
απο την αρχη που αγορασα το αμαξι πριν καποιους μηνες ειχα το εξης θεμα..ενω ο προηγουμενος ιδιοκτητης μου ειχε πει οτι το αμαξι φοραει short shift..το σασμαν στις αλλαγες ηθελε τρομερη δυναμη..οπως ολοι και εγω υπεθεσα οτι ο προηγουμενος θα ειχε κανει καμια μαιμουδια και θα ειχε βαλει κατι του κωλου..με αποτελεσμα αυτη την αισθηση..

το παω λοιπον συνεργειο χτες το αμαξι, για να βγαλω το short shift μπας και χαλαρωσει λιγο το χερι μου...και βλεπουμε κανονικος πυργολεβιες schnitzer που κανει και λεφτα..αλλα λαθος λαδια σασμαν..χρωματος κοκκινου...ευτυχως οι μαστορες ηξεραν οτι ειναι λευκα τα mtf lt2 και τα αλλαξαμε..με αποτελεσμα πολυ πιο ωραιες αλλαγες...και λιγοτερη δυναμη...

εχει καποιος παρομοια εμπειρια???μηπως με το short shift θα πρεπει να βαλω αλλα λαδια και οχι τα μαμα???ειμαι ευχαριστημενος τωρα αλλα ειναι το σωστο αυτο???
Νίκο, τα σωστά έβαλες. (και τα κόκκινα σωστά είναι, κάνουν για manual, αλλά για πολύ κρύα κλίματα).

Είναι ATF (Automatic Transmission Fluid) και είναι πολύ λεπτόρευστα.
Το σασμάν σου πρέπει να παίρνει MTF κανονικά. Δες το στο realoem. Πάντως το shortshift σκληραίνει το λεβιε. Δεν μπορείς να τα έχεις όλα.
Απάντηση με παράθεση