Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 02-09-08, 07:02
Το avatar του χρήστη atel
atel Ο χρήστης atel δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-04-2008
Μηνύματα: 50
atel is on a distinguished road
Ξεκλειδωσα τη θυρα του συναγερμου σε τεχνικο της BMW με 20 ευρω. Ολα καλα στην αρχη . Το πορτ μπαγκαζ ανοιγε πατωντας το απο το κλειδι μου , και ενω έλεγα οτι ευτυχως τελειωνει το θεμα.....δυστυχως αρχισε να κανει τα ιδια παλι.

Μιλησα με αυτον τον τεχνικο και μου ειπε οτι το αμαξι ειναι K-BUS και επισης ανεφερε οτι δεν πρεπει να βαλω αλλον συναγερμο πλην απο MED & META.Απο οτι μου ειπε ειναι πολυ "ψειρας" και αυτος με το αυτοκινητο του και μετα απο ψαξιμο επελεξε τον MED.
Συγκεκριμενα ειπε οτι το αυτοκινητο ειναι της γενιας K-BUS, CAN BUS κλπ. και κατα συνεπεια ο συναγερμος που θα τοποθετησω θα πρεπει να ειναι αυτης της τεχνολογιας.

Κατοπιν πηγα στον συναγερματζη που μου τοποθετησε τον συναγερμο ΜΕΤΑ στο αυτοκινητο μου και και μου ανεφερε τα εξης (τα αναφερω κατα γραμμα):

" Ο MED ή ο ΜΕΤΑ δεν εχουν καμια διαφορα ως προς την κατασκευη τους, την σειρηνα και τα παρελκομενα τους. Ειναι εξισου καλοι συναγερμοι και ειναι απολυτα συμβατοι με το αυτοκινητο σου. Αν το μοντελο σου ηταν το Ε90 θα σου ελεγα μονο MED να βαλεις αλλα το Ε46 ειναι K-BUS. Σε αυτο το μοντελο μπορει να μην δουλεψει τελεια κατα ενα 5% επειδη σε αλλα μοντελα εχει αλλο software. Υπαρχουν 5 διαφορετικα software για το Ε46."

Μου προτεινε να ξηλωσει τον ΜΕΤΑ και να τοποθετησει τον MED. Οταν του ανεφερα για CLIFFORD ηταν κατηγορηματικος αναφεροντας οτι δεν θα ειναι απολυτα συμβατος και θα ξοδευει μπαταρια (δεν εχει sleeping mode και θα πρεπει να γινει ολοκληρη εγκατασταση για να "ξεγελασει" τον εγκεφαλο του αυτοκινητου, ειναι κινεζικοι , κλπ)

Τοποθετωντας τον MED θα μου μεταφερει την σειρηνα σε αλλο μερος για να ακουγεται δυνατα, και θα τοποθετησει ογκομετρικο ρανταρ στο εσωτερικο (κατω απο τις ταχυτητες) και το λαμπακι θα το βαλει στις ταχυτητες ΔΙΟΤΙ Η ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΕΝΩ Η ΜΕΔ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

Τι να κανω ρε παιδια ;

1,Να τον εμπιστευτω και να μου τοποθετησει τον ΜΕΔ μηπως και δουλεψει αψογα ο συναγερμος;

2, Να τοποθετησω ογκομετρικο ή να αφηζω τα ρανταρακια στις κολωνες;

3, Να βαλω το λαμπακι στο τζαμι ή στις ταχυτητες;

Δεν θελω να γινει κατι στο αμαξι και να αρχιζεουν να τριζουν διαφορα ή να προεξεχουν πλαστικα ή να υπαρχουν κενα κλπ. Ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω.

HELP!!!!!! PLEASE!!!!
Σας ευχαριστώ!!!!
Απάντηση με παράθεση