Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 17-01-12, 13:30
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Υποπτος θόρυβος σε mini cooper (R50)

Καλημέρα σε όλους .Αναγκάζομαι να ανοίξω thread για το μίνι της κυράς ,μιας και κοντευω να τρελαθώ.Το προβλημα ειναι το εξής :Το μίνι ,όταν θυμάται παρουσιαζει ενα εντονο τσιριχτό ,όχι μεταλλικό θόρυβο ,τον οποίο δεν μπορώ να προσδιορίσω απο ποιο σημειο προερχεται(νομίζω ομως οτι δεν ειναι απο τον χωρο του κινητηρα)....Δεν το εχω πετυχει ποτέ ο ιδιος μιας και το αυτοκινητο ειναι της γυναίκας μου και το στριμενο ,το εχω κανει πανω απο 100 χλμ σε τεστ drive για να το κανει και καμια τυχη.....Μια φορά μονο το ακουσα απο το μπαλκόνι του 2ου οροφου οταν παρκαρε και σαν ηχος μου θυμισε αρκετα αυτόν του ιμαντα.Αρα βασιζομαι στις μαρτυριες της οδηγού..Το μόνο που ειναι σιγουρο είναι οτι δεν εχει σταθερή συχνότητα εμφανισης αλλα τις περισσότερες φορές ξεκινά κατα την διαρκεια της οπισθεν!Δεν διαρκεί πολύ ,μερικά δευτερα μόνο.Το εχω παει για ελεγχο στο συνεργείο και δεν βλεπουμε τιποτε περιεργο.Ο ιμαντας είναι καινουργιος..Μηπως μπορεί καποιος να με κατευθυνει προς τα που να ψαξω?Το συνεργείο λεει να το αφησω ,αφού ολα ειναι καλά και δεν ειναι θεμα ασφαλειας και θα φανει εν καιρώ........
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση