Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 12-12-09, 15:32
Το avatar του χρήστη REDNECK
REDNECK Ο χρήστης REDNECK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2005
Μηνύματα: 326
REDNECK will become famous soon enough
Γιαννη αντιμετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα , με την μονη διαφορα οτι εγω μολις εδωσα την Μ3 και τωρα εχω μεινει με ενα παλιο 325 Ε36 ...
Εχω ερθει και εγω σε αδιεξοδο φιλε , δεν ξερω τι να αγορασω .
Εχω τρομοκρατηθει με ολα αυτα που ακουγονται και γινονται με τα τελη , τα πανακριβα ασφαλιστρα , τα νεα τεκμηρια απο τον νεο ετος κ.λ.π.
Κλεινω πιο πολυ ξανα σε Ε92 αλλα και εκει απογοητευομαι με τις τιμες των καινουριων και αυτα που προσφερουν. Ελεγα για 325 Ε92 αλλα μολις ακουσα την τιμη με μονο εξτρα το mpack που οπωσδηποτε θελω κοντεψα να παθω εγκεφαλικο. Κοιταξα στα μεταχειρισμενα , εκει γινεται πραγματικο πανηγυρι στα μεγαλα κυβικα . Πλεον αγοραζεις 335 με 42000 ευρω με ολο τον καταλογο τον εξτρα !!! Αλλα φοβαμαι τα προβληματα με τις τουρμπινες , υποπιεσεις και λοιπα -που εχω ηδη χρυσοπληρωσει στα rotary που ειχα εδω και 10 χρονια- και λεω να κοιταξω σε ατμοσφαιρα και 325 μεταχειρο ...
Πηγα , κοιταξα , οδηγησα και ξενερωσα ... οδηγησα 325 ενος ετους με 11.000 χιλιομετρα και απογοητευτηκα. Καθολου νευρο , ηλεκτρογκαζο στο μεγαλειο του , ηχος μηδεν , δυναμη μετα τα 120+ χιλιομετρα , αν μου ελεγαν οτι ειναι 320 θα το πιστευα !!!
Εκει που καταληγω ειναι μαλλον σε μεταχειρισμενο 320 λευκο με mpack απο Γερμανια. Ειχα 316 Ε92 , οποτε δεν εχω αξιωσεις σε θεμα επιδοσεων. Ταφος το ενα , ταφος και το αλλο , τουλαχιστον θα με ικανοποιει εμφανισιακα! Ηδη σε ψαξιμο που εκανα , το 320 οπως το θελω τελειωμενο βγαινει ακριβως οσο κανει μια ιδια καινουρια 316 , με διαφορα οτι το 320 ειναι τιγκα στα εξτρα !!!
Σε κουβεντα με πολυ καλο φιλο που εχει εκθεση μου ειπε οτι το επομενο διμηνο θα σκασουν τρελλες τιμες στα μεγαλα κυβικα ! Καθημερινα του σκανε λεει ευκαιριες απο ιδιοκτητες τζιπ και ι.χ κυβικων για ανταλλαγες με μικροτερα και φυσικα ουτε εκεινος δεν "ακουμπαει" τιποτα ακομα !
Επισης οσοι ασχολουνται με το car.gr θα παρατηρησαν τι εγινε την τελευταια εβδομαδα απο τιμες και σιγουρα η πραγματικοτητα δεν απεχει και πολυ απο αυτα που ειπε ο φιλος μου ! Φαινεται επαθε πολυς κοσμος εγκεφαλικο απο τα ραβασακια που σκασανε με τα νεα τελη του 2010 ...

Οπως και να εχει ομως, ανθρωποι σαν εμας παντα θα πληρωνουν την τρελλα τους . Το θεμα ειναι οτι η αγορα αλλου αυτοκινητου μετα απο μια Ε46 Μ3 ειναι πολυ δυσκολη υποθεση . Σιγουρα μονο μια Ε92 Μ3 θα μπορουσε να αντικαταστησει το φανταστικο 46αρι . Αλλα κατι τετοιο την παρουσα στιγμη ειναι αδυνατο -τουλαχιστον για εμενα- οποτε μια λευκη 320 Mpack με 19αρες 2MP θα ηταν παραπανω απο καλοδεχουμενη! Βεβαια πιανω τον εαυτο μου να εχει σκεφτει την μετατροπη στο μελλον για το απλο ταπεινο 92αρι , ομως παντα μια γνησια Ε92 Μ3 θα ειναι το πραγματικο θελω μου !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη REDNECK : 12-12-09 στις 15:36
Απάντηση με παράθεση