Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 12-05-17, 08:13
Το avatar του χρήστη vlachosarv
vlachosarv Ο χρήστης vlachosarv δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-10-2015
Μηνύματα: 54
vlachosarv is on a distinguished road
Καλημέρα σε όλους.

Έχω απελπιστεί....!!!

Εντελώς ξαφνικά κι αφού νόμιζα ότι είχα λύσει όλα μου τα θέματα εμφανίζεται κι άλλο ή μάλλον κι άλλα...!

1ον: Μιζάρεις το πρωί παίρνει κανονικά τσακμάκι...Πας στη δουλειά σου (5 χλμ. απόσταση) κ δοκιμάζεις να σβήσεις κ στο καπάκι να ξαναβάλεις μπροστά. Το τσακμάκι χάθηκε....Κάνεις μια μιζιά, αρπάζει, αλλά δεν ανεβάζει στροφές παρά ακούγονται πολλά διαδοχικά τσαφ κ μετά από λίγα δευτερόλεπτα δίνει μια κ ανεβάζει στροφές κ πέφτει στο ρελαντί...Κατά τη διάρκεια των τσαφ που ακούγονται ΔΕΝ πατάω γκάζι κ έχω αφήσει το κλεδί. Τα τσαφ δλδ δεν είναι μιζιές...Έχω τρελαθεί...Ο μηχανικός είπε (γιατί το έκανε κ μπροστά του) ότι τέτοια συμπεριφορά δικαιολογείται όταν το μοτέρ γυρνάει ανάποδα κ μετά γυρίζει κανονικά....!!!!Ισχύουν όλα αυτά; Στέκει μια τέτοια παραδοχή; Να ξανακοίταζα μήπως πάλι τα μπεκ (άλλαξα μεταχειρισμένη μπεκιέρα); Μου πρότεινε ο μηχανικός να ξανακάνουμε ογκομέτρηση...
Όλα αυτά ξεκίνησαν όταν (και παραθέτω κ το 2ο πρόβλημα)...:

2ον: Ενώ είσαι εν κινήσει (είτε έιναι κρύο το αμάξι είτε ζεστό, το κάνει κ στις 2 καταστάσεις) λίγο πριν ακινητοποιηθεί το αμάξι (στοπ η φανάρι ή οτιδήποτε) ο δείκτης της κατανάλωσης ανεβαίνει ελαφρώς το ίδιο κ ο δείκτης του στροφόμετρου...Δεν το έκανε πριν κ δεν το κάνει κ σε ίδιο αμάξι φίλου που το τσέκαρα...

Καμιά γνώμη ρε παιδιά πριν το πετάξω...;Έτσι για να πούμε ότι βρήκαμε τι φταίει..χιχιχιχι

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
__________________
2 fast 2 be true
Απάντηση με παράθεση