Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 17-06-18, 22:34
nikos_m3 Ο χρήστης nikos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-08-2016
Μηνύματα: 31
nikos_m3 is on a distinguished road
Καλησπέρα φίλε οι τιμές στο freon όπως είπες όντως έχουν ανεβεί υπερβολικά και εγώ πήγα για service το δικό μου και μου είπε ο ηλεκτρολόγος μου ότι από πέρσι στα μέσα του καλοκαιριου είχε ξεκινήσει η αύξηση στην τιμή κάπου στα 330 η φιάλη από 180 που είχε..Φέτος έχει φτάσει στα 580 η φιάλη..Ανά 100gr μου είπε ότι στοιχίζει 10€ δηλαδή αν έχεις χάσει όλο το αέριο στα περισσότερα αυτοκίνητα γεμίζει με 700-800gr δηλαδή σε λεφτά 70-80€..
Εχει καταντήσει απαράδεκτο εγώ φέτος συμπλήρωσα 200gr και πλήρωσα 20€ ενώ τον μάρτιο του 17 που το είχα χάσει τελείως είχα πληρώσει μόλις 35€
Αυτό με το οικολογικό θέμα είναι όντως μαλακια και από ότι μου είπε ο μάστορας έχει βγει στην αγορά κάποιο άλλο αέριο που κάνει την ιδια δουλειά με το freon και είναι φιλικό προς το περιβάλλον και είναι στην παλιά τιμή του freon το μειονέκτημα του είναι ότι είναι έφλεκτο και σε περίπτωση ατυχήματος μπορεί να καείς μέσα στο αυτοκίνητο.
Για μένα δεν αξίζει να το ρισκάρεις για 30-40€ να βάλεις το φτηνό αέριο καλυτερα αν δεν μπορείς από οικονομικής πλευράς να το φτιάξεις σωστά αστο με τα παράθυρα και ας ζεσταθεις και λιγο.
Απάντηση με παράθεση